Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Ворог Росії та друг України

Автор:

|

Листопад 26, 2014

|

Рубрика:

Ворог Росії та друг України

Даля Грібаускайте

До Києва 24 листопада з офіційним візитом завітала Даля Грібаускайте, президент Литви. Петро Порошенко, приязно всміхаючись, зустрічав п. Грібаускайте з букетом троянд. «Радий вітати в Києві президента Литви, справжнього друга України», — заявив глава України.

Даля Грібаускайте неодноразово вже заявляла, що підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Під час виступу на Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН) президент Литви звинуватила Російську Федерацію (РФ) у «протизаконних актах аґресії» в українській державі. 9 листопада Литва виступила за посилення санкцій проти РФ. У відповідь у Держдумі Росії запропонували запровадити санкції щодо Литви та розірвати дипломатичні відносини з нею.
Україна й Литва обговорили співпрацю у військово-технічній галузі, зокрема постачання українським військовим елементів озброєння. «Ми домовилися про конкретні поставки конкретних елементів озброєння для українських Збройних сил. Гадаю, що це – конкретна демонстрація підтримки», — сказав п. Порошенко під час спільної прес-конференції.
На засіданні Ради президентів сторони сконцентрувалися на взаємодії в процесі євроінтеграції України, двосторонній праці в міжнародних інституціях, таких як ООН, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Рада Європи й НАТО, спільну діяльність у сфері безпеки та захисту. Особливу увагу було приділено питанням енергетичної безпеки, роботі в галузі енергопостачання й енергоефективності. За результатами засідання було підписано Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства двох держав на 2015-2016 рр., а також протокол сьомого засідання Ради президентів України та Литви.
Очільник Литовської Республіки висловила впевненість, що головним викликом для оновленої України залишається корупція. Даля Грібаускайте спрогнозувала, що основна битва, через проведення якої чинитиметься тиск і котру українцям ще належить виграти, буде з корупцією, а не військовому секторі. На думку литовського президента, 25 років поспіль корупція не давала країні розвиватися та рухатися в правильному напрямку. Саме від корумпованості влади страждала держава й нині відбувається стагнація в усіх сферах.
Даля Грібаускайте нагадала, що за прийняття чи неприйняття антикорупційних рішень є відповідальними всі політичні сили України. Керівництво західних країн, на думку керівника Литви, буде оцінювати прагнення України рухатися в бік європейських цінностей і права, у першу чергу, за зусиллями, докладеними у боротьбі з корупцією.
Й українська держава не отримає підтримки в жодній сфері діяльності, доки західні уряди не зрозуміють, що можуть їй довіряти. Для цього потрібно, щоби будь-яка допомога — гуманітарна чи фінансова — була справедливо та прозоро розподілена й використана, згідно з домовленостями, для добра країни і народу, завершила свою промову п. Грібаускайте.
Також Петро Порошенко та Даля Грибаускайте уклали угоду про підготовку українських офіцерів і участь у багатонаціональних навчаннях на території Литви. Президенти розглянули питання кібербезпеки, враховуючи досвід Литви.
Після цього зустріч із Президентом Литовської Республіки провів Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. Голова українського уряду високо оцінив тверду й рішучу позицію Литви на підтримку народу України в боротьбі з аґресією й тероризмом на території Донецької і Луганської областей. Арсеній Яценюк і Даля Грібаускайтє обговорили актуальні питання українсько-литовської співпраці. Ішлося, зокрема, про взаємодію в реалізації реформ, допомогу в економічній, інвестиційній і транспортній сферах.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply