Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Візит Вікторії Нуланд

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Візит Вікторії Нуланд
Арсеній Яценюк і Вікторія Нуланд

Арсеній Яценюк і Вікторія Нуланд

Вікторія Нуланд, помічник Державного секретаря США, побувала з триденним візитом в Києві. Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, під час зустрічі з нею 14 травня обговорив виконання «мінських домовленостей», питання подолання російської аґресії та допомогу США в цих питаннях. Крім того, п. Яценюк і п. Нуланд торкнулися питання програми взаємодії з Міжнародним валютним фондом, а також підготовки до початку застосування Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом із 1 січня 2016 року. Ще однією важливою темою розмови була співпраця в розслідуваннях щодо виведених за кордон незаконних статків колишніх українських чиновників.

Із Володимиром Гройсманом, головою Верховної Ради, Вікторія Нуланд говорила про реформи. «Мені приємно, що було відзначено достатньо результативну роботу парламенту в певних питаннях, а саме: децентралізації, антикорупції, а також у питаннях, які стосуються наших зобов’язань щодо Міжнародного валютного фонду, — повідомив спікер. — Що би хто не казав, але цей парламент, ця коаліція, яка є непростою, але достатньо живою, демонструє можливість ухвалення найважливіших рішень, які кілька років тому були би неможливими в стінах парламенту».
З американською гостею зустрівся й Президент України. Петро Порошенко і Вікторія Нуланд обговорили ситуацію на сході України та узгодили подальші кроки щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. «Координація наших дій із США є життєво важливою», — підкреслив глава української держави. Він також зазначив, що Україна неухильно виконує «мінські домовленості» та готова їх імплементувати.
Президент подякував США за підтримку України та сприяння в реалізації «домовленостей мінського мирного процесу». Крім того, він поінформував п. Нуланд про поточну ситуацію на Донбасі, про дії України з метою деескалації напруги, а також акцентував на тому, що просування реформ в Україні є невідворотним.
Своєю чергою, п. Нуланд запевнила, що її візит до Києва є підтвердженням підтримки Сполученими Штатами України на шляху реформ, у т. ч. із децентралізації. «США залишаються надійним і відданим партнером України у впровадженні реформ, зокрема у боротьбі з корупцією та децентралізацією», — сказала вона.
Вікторія Нуланд заявила, що Америка зацікавлена в активнішому сприянні реалізації «мінських домовленостей». «Нашим головним меседжем під час відвідин України є демонстрація того, що Сполучені Штати готові тісніше долучитися до забезпечення повного виконання всіх частин мінських угод щодо безпеки, політичних аспектів, а також гуманітарної допомоги», — повідомила вона. За словами високої гості, необхідно повністю припинити вогонь уздовж лінії зіткнення, а також у Широкиному і навколо Донецького летовища.
За підсумками свого візиту до Києва помічник Держсекретаря зазначила, що США підтримують Україну на шляху її реформування і бачать певні досягнення. «Я відлітаю з Києва з почуттям оптимізму, оскільки бачу, що ви наполегливо працюєте в цей важкий час. Незважаючи на болючі реформи ви працюєте над створенням нової демократичної європейської України», — резюмувала чиновниця й вирушила до Москви.
У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації (РФ) тим часом заявили, що не бачать сенсу у залученні американців до «нормандського формату». Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ РФ, поінформував, що у Москві вважають, що тільки прямий діалог між Києвом і «народними республіками» може привести до стабілізації та врегулювання ситуації на Донбасі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...