Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Візит Коморовського та заява Кваснєвського

Автор:

|

Квітень 16, 2015

|

Рубрика:

Візит Коморовського та заява Кваснєвського
Броніслав Коморовський і Петро Порошенко

Броніслав Коморовський і Петро Порошенко

Минулого тижня в Україні з дводенним візитом побував Броніслав Коморовський, президент Республіки Польща (РП). Це був його останній візит перед президентськими виборами в Польщі. Після зустрічі з Президентом України 8 квітня високий гість заявив, що РП підтримує рішення про відправку миротворчого контингенту на Донбас. «Це — важкий шлях, тому що він вимагає рішення Ради безпеки (РБ) Організації Об’єднаних (ООН), яке буде нелегко отримати. Прогнозуємо, що це рішення держави будуть приймати неангажовано», — сказав він.

Броніслав Коморовський наголосив на тому, що якщо РБ ООН ухвалить інше рішення, РП не змінить своєї позиції щодо цього питання. «Союзи і дружба реалізуються у важких ситуаціях. Я хочу, щоб у свої складні часи Україна бачила в нас друга», — сказав президент Коморовський. Глава польської держави також зазначив, що Польща й надалі підтримуватиме Україну в її боротьбі за суверенітет, територіальну цілісність і європейську інтеграцію. Крім того, польський президент додав, що всі ці питання лежать також у сфері інтересів його країни.
Уперше за всю історію президент РП виступив в українському парламенті. «Європа не буде стабільною та безпечною, якщо Україна не стане її частиною», — заявив Броніслав Коморовський під час засідання Верховної Ради України (ВРУ) 9 квітня. Він запевнив присутніх, що РП прагне бачити своїм сусідом сильну й ефективну країну. Президент РП зазначив також, що українці «своєю боротьбою довели, що гідні бути частиною Європи». До слова, раніше президентові Румунії було відмовлено в честі виступити у ВРУ. У засіданні парламенту також взяв участь Президент України.
Того ж дня Олександр Кваснєвський, колишній президент РП, заявив, що Путін планує захопити Україну не військовими методами, а завдяки приходу до влади проросійських політиків. «Не вірю в те, що Путін є настільки безвідповідальним, аби в’їхати в Україну на танках. Вважаю, що він може досягнути мети без застосування мілітарних методів», — сказав він.
На думку екс-глави РП, Путін не наважиться на військове захоплення України, оскільки це призведе до повного розриву контактів зі західними партнерами. «Він чекає на момент, коли змучений український народ зробить Майдан-3 і скаже: облиште це європейське майбутнє та порозмовляйте з тими, хто може надати реальну допомогу», — пояснив він, додавши, що в Україні знайдуться політики, котрі почнуть переконувати людей у тому, що немає іншого виходу, як домовлятися з Москвою.
«Путін не усвідомлює того, що сталося за 25 останніх років незалежності України, зокрема через два Майдани. Український народ народжується на наших очах. І як це не парадоксально, одним із батьків українського народу є Путін», — сказав п. Кваснєвський. Президенти також ушанували пам’ять жертв масових політичних репресій у Биківні.

Євген Клен

До слова
Броніслав Коморовський 12 квітня потрапив у аварію біля Лодзі. Одним із пунктів його поїздки була прогулянка глави держави на ретро-трамваї в місті Константинуві-Лодзьському. Однак на одній з вулиць раритетний транспортний засіб зійшов із рейок. «Трамвай рухався дуже повільно, його швидкість не перевищувала 15 км на годину. Ніхто не постраждав, жоден із пасажирів навіть не впав», — розповів машиніст. Президент РП поставився до того, що трапилося, з гумором. «Дехто розцінив цей випадок як провокацію», — пожартував він і продовжив свій шлях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply