Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Війна за мир

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

Війна за мир

Оборонці України

Уже другі Мінські домовленості не лише ніяк не посприяли примиренню на Донбасі, а ще більше ускладнили ситуацію на територіях, захоплених Російською Федерацією (РФ) і її маріонетками. Путін укотре використав перемовини для ескалації аґресії.

Серед ночі
Увечері 11 лютого й уночі 12-го в білоруській столиці впродовж 17 годин тривала чергова виснажлива дипломатична битва в нав’язаній Україні Росією неоголошеній війні на Донбасі. Участь у ній узяли президенти України, Франції й РФ, відповідно, Петро Порошенко, Франсуа Олланд і Путін, а також канцлер Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) Ангела Меркель.
Підсумком нічних виснажливих перемовин стало два документи, підписані представниками всіх сторін, у т. ч. сепаратистами. Найсуттєвіші пункти Мінських угод: негайне та повноцінне припинення вогню в зоні бойових дій опівночі проти 15 лютого; відведення до 1 березня сторонами конфлікту важкого озброєння (українськими військами — від фактичної лінії фронту, російсько-терористичними — щонайменше, на 50 км від лінії зіткнення, зафіксованої меморандумом у вересні); обмін усіма полоненими за принципом «усіх на всіх» — не пізніше, аніж на п’ятий день відведення озброєння; виведення з території України всіх іноземних збройних формувань і роззброєння всіх незаконних груп; помилування, амністія для осіб, затриманих за порушення закону в контексті подій у Донецькій та Луганській областях; початок перемовин про розморожування пенсій і соціальних виплат на захоплених бойовиками територіях, оплату комірного і податки, натомість, мають перенаправити в державний бюджет; діалог про проведення місцевих виборів і майбутній режим цих районів; проведення конституційної реформи в Україні, яка передбачає децентралізацію, із набуттям чинності до кінця цього року (тільки після цієї реформи і місцевих виборів на Донбасі на кінець 2015 року можливе цілковите відновлення контролю Києва над українсько-російським кордоном).

Полегшення для Європи
Звісно, в Україні ці поступки терористам потішили далеко не всіх. Приміром, Тетяна Силіна, оглядач київського часопису «Дзеркало тижня», публікацію «Міни Мінська» про досягнуте в Білорусі розпочала, по суті, з висновку: «Якщо хтось узяв до рук газету або влаштувався перед екраном комп’ютера, щоб отримати порцію оптимізму, він може зайнятися своїми справами. Ми сьогодні говоритимемо про сумні речі».
Журналіст пояснила, що 11-12 лютого «вимордувана війною країна у надії на мир мільйонами душ відчайдушно чіплялася за «Мінськ-2» як за останню соломинку», а в підсумку «частина «нової» Європи з досадою та розчаруванням відкрито заговорила про «здачу України Путіну», «легалізацію російської окупації Донбасу» та «жертвування Україною» «заради економічних інтересів своїх держав». Натомість, за словами п. Силіної, «стара» Європа та прикормлена Москвою частина «нової» розслаблено зітхнули» й «це зітхання досить промовисто озвучив Ж.-К. Юнкер, президент Єврокомісії: «Не думаю, що мінські домовленості є чудовою новиною. Але це принесе нам деяке полегшення».
Президент Франції також заявив, що «це — велике полегшення для Європи». Але в чому ж воно полягає, якщо війська росіян та їхні колаборанти на Донбасі так і не припинили обстрілу позицій українських військ, виправдовуючись за це абсурдними вивертами на кшталт «стріляємо лише на своїй території»? Адже якщо українські війська змушені виконувати наказ Президента й Головнокомандувача Петра Порошенка не застосовувати артилерії, то російські терористи почали використовувати її під час «перемир’я» ще потужніше.
Цим вони, до слова, дають привід до висновку, що Путін саме тому й поїхав до Мінська, аби просунутися на Донбасі якомога далі. А оскільки цей фокус йому вже вдався у вересні минулого року, то, вочевидь, полегшення на перемовинах посередників із країн — членів Європейського Союзу (ЄС) полягає в тому, що вони отримали нагоду продемонструвати своїм виборцям занепокоєність неоголошеною війною проти України. А також — уже «ритуальні» наміри посприяти її припиненню, не підкріпленні, втім, вагомими важелями впливу на Путіна, котрий цілком може й покарати їх за це, не задовольнившись Україною, так як свого часу Гітлер — Австрією й Чехо-Словаччиною.

Двічі поспіль кидала
Відтак, Дженніфер Рубін, колумніст газети The Washington Post, вишпетила посередників із ЄС на перемовинах у Мінську: «Нечасто трапляється таке, щоб Європа двічі поспіль кидала країну на поталу вовкам. Однак саме це Євросоюз — під аплодисменти адміністрації Обами — зробив з Україною, називаючи «перемир’ям». Але це — просто фарс».
Журналіст також цитує американського сенатора Тома Коттона, котрий констатував: «Припинення вогню між Україною та РФ — іще одна перемога Путіна у реваншистській кампанії проти Заходу. Умови є фактично ідентичними до умов провального припинення вогню у вересні, яке тільки посилило Росію. Тепер Путін уб’є більше невинних людей, захопить більше території й отримає більший рівень автономії для східної України в обмін на обіцянки, яких він уже не дотримав».
Дженніфер Рубін наводить уривок із редакційної статті цієї газети: «Найважливіше, що контроль за кордоном між Україною та РФ не планують повернути Києву до кінця року — і тільки після «конституційної реформи», яку схвалить Москва». «Нездатність Обами підтримати наших союзників зміцнює Росію та підриває американські інтереси скрізь, від України до Сирії та Єгипту», — додає, своєю чергою, п. Коттон.
Тож колумніст прогнозує: «Ми ще побачимо, як аґресори будуть захоплювати все, що їм заманеться (ядерну зброю, території), протягом двох наступних років, поки в США діє президент, котрому бракує мужності зупинити їх».

Допомогти у військовий спосіб
Тим часом, Адам Міхнік, головний редактор польської Gazeta Wyborcza, заявив: «Путін просто хоче захопити Україну, а пізніше – Латвію й Естонію без війни. Тому він повинен отримати чіткий сигнал, що завоювати українську державу без війни він не зможе». Тому п. Міхнік закликав Захід допомогти Україні у військовий спосіб, бо, як ствердив, він не вірить, що аґресію Путіна проти України вдасться стримати тільки мирними методами. «Чи на кожну американську ракету, що буде надана Україні, Росія відповість двома? Ні. Тятива буде так натягнена, що або Путін сам відступить, або ж його буде усунуто», — запевняє журналіст.
Щоправда, далеко не всім у США можна дорікнути бажанням пересидіти бурю у «своїй хаті скраю». Приміром, Джон Мак-Кейн, сенатор і голова Комітету з питань збройних сил, прокоментував Мінські домовленості так: «Угода, досягнута в Мінську, заморожує конфлікт у момент переваги сепаратистів, зміцнює завоювання російської аґресії та залишає кордон України з РФ під твердим контролем Москви в очікуванні всеосяжного політичного врегулювання, зміст якого — невідомий, а обгрунтування — незрозуміле. Путін має бути задоволений цією угодою. Він зумів нав’язати дискусію про розмежувальні лінії на території України, а не про лінію, яка реально має значення — український кордон, котрий він порушив. Згідно з останнім документом, проросійські сепаратисти атакували та захопили аеропорт Донецька. Боюся, що після цієї угоди вони будуть атакувати й захоплять порт Маріуполя. Угоди, як ця, можуть бути успішними, лише коли всі сторони справді хочуть миру. Але абсолютно зрозуміло, що Путін прагне конфлікту. Дехто (в Адміністрації США. — Ред.) використовуватиме цю угоду як привід до затримки поставок в Україну оборонної летальної допомоги. Але доки Путін під час перемовин відправляє танки, в цьому залишається необхідність».

Ігор Голод

До слова
Під час зустрічі глав держав у «нормандському форматі» Путін зламав олівець. На фото видно, що у руках очільника Росії — два уламки зеленого канцелярського приладдя. Нагадаємо, що під час прес-конференції в Ростові-на-Дону Янукович теж зламав ручку саме в той момент, коли просив вибачення в українців.

Гумористична табличка

На мінській зустрічі стався ще один трафунок. Представник сумнозвісного російського телеканалу LifeNews 11 лютого обгавкав українську журналістку в кулуарах. І тут слово «обгавкав» — не журналістський евфемізм, а достеменний опис інциденту. Під час очікування лідерів «нормандської четвірки» між журналістом LifeNews Олександром Юнашевим і кореспондентом українського телеканалу «1+1» Ольгою Кошеленко відбувся конфлікт, і російський журналіст закричав на всю залу: «Гав!» Після цього до журналіста підійшла охорона та попросила поводитися адекватно. Незважаючи на інцидент, російського медійника не вигнали за недостойну поведінку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...