Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Відновлення курсу на членство в НАТО

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Відновлення курсу на членство в НАТО

Арсеній Яценюк

Кабінет Міністрів України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу України. Про це на засіданні уряду 29 серпня заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. «Згідно з рішенням Ради національної безпеки й оборони (РНБО) уряд України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО», — сказав п. Яценюк.

За словами прем’єра, цей закон дасть Україні змогу приймати рішення про членство в будь-яких інших економічних, політичних чи військових союзах, які не суперечать основній меті України. Арсеній Яценюк також зазначив, що після ухвалення закону Україні також буде заборонено членство як у Митному, так і в Євразійському, а також в інших «так званих союзах, які за своєю суттю є нічим іншим, як Радянським Союзом імені Російської Федерації».
«Звертаємося до Президента України з проханням визнати цей закон за невідкладний, як визначено рішенням Ради національної безпеки й оборони, і до українського парламенту — розглянути його негайно», — наголосив голова уряду.
Україна має право ухвалювати рішення щодо свого військово-політичного статусу. Так прокоментував цю заяву Андерс Фоґ Расмуссен, Генеральний секретар НАТО. «Ми повністю поважаємо рішення України щодо політики безпеки та вибору союзників», — сказав він, додавши, що не буде втручатися в політичні дискусії в Україні.
«Дозвольте мені нагадати про рішення саміту в Бухаресті 2008 року про те, що Україна стане членом НАТО, звісно, якщо вона буде цього хотіти та задовольнятиме критерії», — наголосив п. Расмуссен.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply