Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 10, 2020

Віч-на-віч

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Віч-на-віч

У Києві 18 листопада відбулася офіційна церемонія зустрічі президента України Віктора Януковича та президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва, який перебував у країні з офіційним візитом. Під час церемонії пролунали Державні гімни України й Азербайджанської Республіки. Глави держав обійшли стрій воїнів почесної варти. Церемонія завершилася представленням офіційних делегацій двох країн. Після цього відбулася розмова Віктора Януковича й Ільхама Алієва у форматі «віч-на-віч».

Україна планує інвестувати до 800 млн USD у розширення Трансанатолійського газопроводу (TANAP), яким буде постачатися каспійський газ до Туреччини та Європи. Едуард Ставицький, міністр енергетики та вугільної промисловості, заявив 18 листопада, що Україна готова стати учасником реалізації проекту трубопроводу TANAP. «Ми запропонували варіант своєї участі як у інвестиційній складовій, так і в добудові нової гілки з урахуванням нашої газотранспортної системи і наших сховищ у західній Україні», — сказав він.
У Міненерґо розповіли, що Україна має з’єднати TANAP із газогонами в Болгарії та Румунії, а також із газогоном Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл. Пропускна здатність створеного коридору складе до 10 млрд куб. м газу на рік.
«З урахуванням того, що азербайджанський газ коштуватиме Україні на 60-80 USD за 1 тис. куб. м менше за російський, ці інвестиції окупляться максимум через п’ять років», — запевнив урядовець.
Тим не менше, Юрій Корольчук, експерт з Інституту енергетичних стратегій, вважає, що засновники TANAP навряд чи знайдуть вільні потужності для поставок газу в Україну. «Азербайджан уже має контракти в Європі на збут щороку 25 млрд куб. м газу, що дає змогу повністю завантажити газогін», — зазначає він. Фахівець стверджує, що приєднатися до проекту можна, але в такому разі буде необхідне розширення потужностей і, відповідно, уже 2-2,5 млрд USD інвестицій.
Сергій Пашинський, член комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, повідомив, що ініціативи Міненерго спрямовані на досягнення домовленості з Росією. «Це, скоріше, – спосіб натиснути на «Газпром» і зробити його поступливішим. Для Кабміна зараз важливо продемонструвати, що докладаються реальні зусилля з диверсифікації поставок газу, особливо після зриву підписання тристоронньої угоди про участь України в Адріатичному газовому коридорі, після того як його вирішило не підписувати керівництво Угорщини», — уточнює він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply