Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Урятувати українських розвідників

Автор:

|

Липень 03, 2014

|

Рубрика:

Урятувати українських розвідників
Анатолій Орел

Анатолій Орел

Україна перебуває в стадії війни з Росією. Це дуже страшно усвідомлювати, із цим нестерпно боляче жити, але це треба прийняти як даність. Очевидно, що нинішнє покоління українців і росіян стає свідком початку масштабного історичного процесу зникнення Росії з політичної мапи світу в існуючих кордонах. Так-так, саме Росії, а не України, про що твердить ось вже шостий місяць поспіль більшість російських засобів масової інформації (ЗМІ). Процес зникнення російської імперії, як і її створення, буде тривалим і болісним.
Аналітики більш ніж упевнені в тому, що Україна вистоїть. Можливо, в усіченому форматі (мається на увазі поки що без Криму), але вона все ж устигне сісти на потяг, який іде в бік цивілізованої Європи. Те, чи успішно буде її подорож, залежить лише від одного — ефективності проведення нагальних внутрішніх реформ, які повинні з часом, не відразу, але все ж повністю перетворити країну. «Реформи або смерть» — дуже точна формула, яка описує суть того, що відбувається.
У Росії ж немає жодних шансів утриматися в сьогоднішніх кордонах. Питання розпаду Росії — це питання часу. У зв’язку із цим хочеться навести слова Отто фон Бісмарка, першого канцлера Німецької імперії, сказані ним наприкінці ХІХ ст.: «Для величезного тіла Російської імперії смертельна лише одна операція — ампутація України».
У процесі вмирання Російської імперії нам належить стати свідками безлічі трагедій, а також зрад, у першу чергу — із боку тих людей, для котрих власні матеріальні інтереси стоять вище за інтереси Української держави. Ідеться про так звану п’яту колону в українській політиці, яка своїми діями завдає значної шкоди Україні, віддаляючи цим процес напіврозпаду Росії. Під час подій Євромайдану ЗМІ детально інформували про злох чинну діяльність деяких державних чиновників, пов’язаних з українським Міністерством закордонних справ, які шкодили державним інтересам і українському народу.
Є підстави вважати, що діяльність низки людей, причетних до української зовнішньої політики та зовнішньої розвідки, стала причиною того, що розвідувальні органи Росії могли отримати цілком таємну інформацію про кадровий розвідувальний потенціал України. Мова в цьому випадку йде про те, що державні чиновники, котрі мали доступ до бази даних про кадрових українських розвідників, які працюють за кордоном, могли передати ці дані Росії. Таким чином, російській стороні могло стати відомо про кадрову представленість України за кордоном, а також агентурні зв’язки, розроблювані українськими спеціальними службами протягом багатьох років.
Ось перелік імовірних зрадників на службі в Головного розвідувального управління (ГРУ) генерального штабу Збройних сил Російської Федерації:
* Леонід Кожара, колишній міністр закордонних справ України, мав доступ до всієї кадрової бази даних Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Зараз перебуває за межами України, був помічений у В’єтнамі. Мав дуже близькі стосунки з російськими розвідниками вищого рангу, зокрема з Анатолієм Орлом.
* Анатолій Орел, колишній заступник Віктора Медведчука в Адміністрації президента Леоніда Кучми, духовний наставник і особистий куратор Кожари. Ця людина, згідно з даними багатьох джерел, є працівником ГРУ. Через нього інформація з МЗС України, отримана під час перебування Кожари на посаді міністра, справно передавалася розвідці Москви. Має нерухомість у Росії. Зокрема, мова може йти про будинок у районі для багатаїв – на Рубльовці. Місце проживання в Києві — біля майдану Незалежності. Разом із Кожарою дотепер є керівником Центру міжнародних і порівняльних досліджень, діяльність якого фінансувалася з різних джерел, у тому числі і західних. Однак після Євромайдану центр став «мертвим».
* Григорій Ілляшов, колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України, який тепер разом із своєю дружиною, колишнім міністром юстиції України Оленою Лукаш, може перебувати в Росії. Тут – без коментарів. Хто ж, як не колишній керівник такої авторитетної служби, мав знати абсолютно все про повне кадрове представництво України за кордоном? Єдине, на що доводиться сподіватися, то це на честь українського офіцера, яку Ілляшов таки не до кінця втратив. Інакше Україні знадобиться багато років, щоб «зализати рани» від можливих завданих збитків.
Як це не дивно, але й зараз у структурі МЗС України працює ще один дипломат, що був дуже активним членом команди Кожари-Орла. Ідеться про В’ячеслава Яцюка, котрий до початку березня 2014-го обіймав посаду виконувача обов’язків керівника Політичного департаменту МЗС України. Є інформація про те, що п. Яцюк зараз подав позов проти МЗС України, пов’язаний із тим, що його незаконно хочуть звільнити зі системи українського зовнішньополітичного відомства. Цю ситуацію теж залишимо без коментарів. Одне зрозуміло: ця людина настільки некоректно та нахабно поводилася зі своїми колегами, що діагноз їй уже поставлений — у системі МЗС України Яцюку буде вкрай некомфортно.
Також не відомо про долю ще одного близького до Кожари дипломата — Олега Грицаєнка, випускника Московського державного інституту міжнародних відносин, працівника згаданого вище Центру міжнародних і порівняльних досліджень.
Цілком очевидно, що коли проти своєї держави в інтересах чужої країни працюють чиновники такого рівня, дуже важко швидко й ефективно відновити втрати. Але якщо Україна має бажання бути повноцінною європейською державою, зробити це все ж доведеться.
Як урятувати українських розвідників, котрі можуть опинитися «під ударом» із боку Росії? Як убезпечити та довести до кінця розпочаті операції в умовах, коли інформація про них може перебувати в російських розвідувальних органах?
Це – складні запитання, відповіді на які лежать у площині глибокого аналізу, реформування системи накопичення, збереження та використання таємної інформації, а також патріотичності керівників і співробітників національних служб спеціального призначення.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/819

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply