Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Умови безвізового режиму й асоціації від ЄС

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Умови безвізового режиму й асоціації від ЄС

Європейський Союз (ЄС) підтвердив намір установити безвізовий режим з українською державою. Про це йдеться у висновках Ради ЄС щодо України, схвалених в Брюсселі на засіданні Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ. «Рада й надалі підтверджує прихильність до спільної мети – досягнення безвізового режиму за впровадження добре керованої та безпечної мобільності, умови якого викладено в Плані дій щодо лібералізації візового режиму, а також заохочує Україну збільшити зусилля щодо виконання критеріїв першої фази», — ідеться в документі. Крім того, Рада ЄС очікує «швидких висновків щодо доповнень до Угоди про спрощення візового режиму».

Підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє відчутний прогрес у вирішенні вказаних ЄС проблем. «Рада підтверджує свої зобов’язання підписати вже парафовану Угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, так скоро, щойно українська влада продемонструє рішучі дії й відчутний прогрес у трьох згаданих сферах, можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року», — зазначається у висновках Ради ЄС.
«Підписання може супроводжуватися попередніми набуттям чинності окремих частин Угоди», — сказано в документі. Серед згаданими умов – вирішення проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя й імплементація реформ, закладених у порядку денному асоціації. Крім того, Рада закликала Кетрін Ештон, Верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики й політики безпеки та віце-президента Єврокомісії, «спільно з Єврокомісією відстежувати й інформувати Раду про досягнутий прогрес, включаючи підготовку майбутнього саміту Україна-ЄС, Ради з питань співробітництва Україна-ЄС і листопадового саміту Східного партнерства у Вільнюсі 2013 року».
Рада також підтвердила взаємодію ЄС із Україною в контексті Східного партнерства в напрямку політичної асоціації й економічної інтеграції, які ґрунтуються на спільних цінностях, визнав європейське прагнення України та привітав її європейський вибір. У висновках зазначено, що Рада сподівається на тісну співпрацю та продовження політичного діалогу з Україною на всіх рівнях, у тому числі головування в ОБСЄ. Рада нагадала Києву про важливість спільно узгодженого порядку денного асоціації при підготовці до можливого майбутнього введення в дію Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі. «Виборча, судова й конституційна реформи у відповідності з міжнародними стандартами є невід’ємною частиною порядку денного асоціації та спільно схвалених пріоритетів», — говориться в рішенні. Крім того, ЄС наголошує на необхідності докласти «вагомих зусиль у сфері боротьби з корупцією та проведенні реформи державного фінансування, зокрема збільшенні повноважень Рахункової палати».
«Рада закликає Україну вжити рішучих заходів щодо поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату, які погіршуються, і в цьому контексті вітає прагнення України та ЄС розпочати неформальний діалог щодо бізнесу. Рада також підкреслює важливість всеосяжних реформ через конструктивну співпрацю між урядом, парламентською опозицією та громадянським суспільством», — наголошується в документі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...