Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Українцю дали політпритулок

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

Українцю дали політпритулок

Сполучені Штати надали політичний притулок Андрію Жуковеню, журналістові українського видання «Дорожній контроль» (ДК), через карне переслідування в Україні. Таким чином, влада США визнала, що Міністерство внутрішніх справ (МВС) України організувало цькування ДК із політичних міркувань.

Карну справу проти журналістів завели після їхнього репортажу про незаконні штрафмайданчики Державної автомобільної інспекції, під час підготовки якого журналістів побили охоронці стоянки. Але міліція завела справу не на нападників, а на представників преси. У виданні кажуть, що таким чином МВС хоче їх «покарати» за боротьбу проти бізнесу на штрафмайданчиках.
Пан Жуковень разом із Ростиславом Шапошниковим, керівником ДК, перебував у відрядженні, коли стало відомо про заведену на них справу. Вони вирішили, що зараз їм небезпечно повертатися в Україну та поінформували про це уряд США. Було підготовлено близько 1,5 тис. документів, що підтверджують політичні мотиви цього карного провадження МВС. Після вивчення матеріалів США запропонували журналістам політичний притулок.
Андрій Жуковень погодився на пропозицію, а п. Шапошников повернувся в Україну, щоби допомогти іншим фігурантам справи — Андрію Дзиндзі та Євгену Єременку. Після того як МВС дізналося, що п. Жуковень не повернеться зі США, карне провадження щодо нього було призупинене.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply