Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Українського посла викликали на жорстку розмову до МЗС Німеччини

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Українського посла викликали на жорстку розмову до МЗС Німеччини

Міністерство закордонних справ (МЗС) Німеччини виявило стурбованість ситуацією, що склалася довкола Сергія Власенка, адвоката Юлії Тимошенко, і 4 березня викликало на бесіду посла України Павла Клімкіна. Тон Берліна був безпрецедентно жорстким.

Підґрунтям для бесіди стало становище екс-прем’єра Юлії Тимошенко, яка відбуває покарання за ґратами. МЗС Німеччини заявило, що, зокрема, його тривожить зростання тиску на її адвоката, депутата від партії «Батьківщина» Сергія Власенка, якого наприкінці січня не випустили за кордон для участі в сесії ПАРЄ, тим більше що минулого тижня постало питання про позбавлення його депутатської недоторканності.
Щодо п. Власенка Берлін формулює свою позицію достатньо різко. Українській владі дали зрозуміти, що цілком можуть «забути» про угоди про політичну асоціацію та вільну торгівлю, якщо не буде знайдено задовільного рішення в справі Юлії Тимошенко. У цьому питанні збігаються позиції Відомства федерального канцлера та МЗС Німеччини. При цьому подальша доля п. Тимошенко та пов’язаних із нею людей важлива для Берліна не тому, що екс-прем’єр – «янгол», а оскільки її справа є прикладом зловживання в українському правосудді.
Тим часом, 1 березня президент України закликав Юлію Тимошенко подумати про відшкодування збитків державі. «Новий Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє економічні питання гуманізувати. Але за однієї умови — що будуть погашені збитки, завдані державі. Ось про це їй потрібно думати», — сказав Віктор Янукович.
Крім того, глава української держави знову наголосив на тому, що рішення про звільнення Юлії Тимошенко залежить не від нього. «У мене немає права саджати й випускати з в’язниці нікого», — заявив п. Янукович, додавши, що йому, «звісно, не подобається», що екс-прем’єр відбуває покарання. Президент також сказав, що Юлії Тимошенко «слід було раніше думати» й він не розуміє, які в неї були мотиви, коли вона підписувала невигідну газову угоду з Росією.
Українська служба Deutsche Welle

До слова
Державний департамент США висловив стурбованість у зв’язку зі спробами позбавити захисника екс-прем’єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатських повноважень. Держдеп у своїй заяві зазначає, що зусилля з позбавлення п. Власенка місця в Верховні Раді, «як видається, є політично мотивованими через його зв’язки з Тимошенко». У Вашинґтоні також згадали, що в лютому суд визнав недійсними повноваження народних депутатів Павла Балоги й Олександра Домбровського. США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах», і закінчити «політично вмотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...