Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Українські олігархи відвертаються від влади

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Українські олігархи відвертаються від влади

У боротьбі за майбутнє України олігархи відвертаються від уряду. Про це пише Bloomberg. «Янукович, котрий проігнорував думку сотень тисяч виборців після непідписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС на користь Росії, тепер втрачає підтримку найбагатших людей держави», — повідомляє видання. Як зазначає Bloomberg, газета, якою володіє український мільярдер Віктор Пінчук, надала журналістам тимчасовий офіс для висвітлення боротьби українців за повалення президента Віктора Януковича.

Своєю чергою, інформує видання, екс-міністр економіки й власник найбільшої кондитерської корпорації України Петро Порошенко узяв бік демонстрантів на майдані Незалежності. Також згадується телеканал «Інтер» олігарха Дмитра Фірташа, який «показав відеозаписи, що спростовують заяви уряду про те, що це мітинґувальники спровокували конфлікт, під час якого постраждали сотні людей».
«Після підтримки Януковича та зростання їхніх статків протягом певного часу олігархи тепер зіштовхуються зі зниженням кредитних рейтинґів і втратою прибуткових західних ринків», — ідеться в статті Bloomberg. Видання зауважує, що вартість кредитно-дефолтних свопів сягнула максимуму за чотири роки, склавши 1121 пункт. Це свідчить про те, що інвестори бачать країну як найменш кредитоспроможну у світі після Арґентини та Венесуели.
Починаючи з 5 лютого ц. р. фондовий індекс «Української біржі» (УБ) утратив 16 %. Акції «Миронівського хлібопродукту» на торгах у Лондоні від середини листопада впали аж на 12 %. Сільськогосподарська компанія Astarta Holding NV, акції якої торгуються на Варшавській фондовій біржі, втратила цього року 19 %.
«Через дев’ять років після першої революції, яка привела Україну на шлях глибшої інтеграції в ЄС, прямі іноземні інвестиції з ЄС знизилися більш ніж наполовину», — говориться в статті. Там наведено дані Держстату, згідно з якими, інвестиції ЄС скоротилися до 7 млрд USD за три роки президентства Януковича, порівняно з 15 млрд USD, що були інвестовані в Україну 2008-го і 2009 року.
«Ризик для магнатів полягає в тому, що насильницький розгін може сигналізувати про те, що Україна впроваджує модель сусідньої Білорусі та її авторитарного лідера Олександра Лукашенка, — розповідає аналітик Тім Еш.
У статті також сказано, що компанія «Систем Кепітал Менеджмент» заявила, що була заснована на «базових європейських цінностях», таких як право приватної власності, свобода мирних зборів і виключення «будь-якого насильства». При цьому її власник «відхилив прохання про інтерв’ю». Дмитро Фірташ і Віктор Пінчук також не коментують ситуації. Мільярдер і власник DCH Олександр Ярославський відповів електронною поштою, що підтримує тісні зв’язки України з ЄС, США та Росією.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply