Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Українофоби прагнуть реваншу

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Українофоби прагнуть реваншу
Нестор Шуфрич в Одесі

Нестор Шуфрич в Одесі

Представники вже скинутого в Україні режиму Януковича прагнуть знову потрапити до законодавчого органу звичними для них методами — підкупом виборців.

Купують право грабувати
4 жовтня ц. р. Харківське обласне управління Міністерства внутрішніх справ (МВС) таки відреагувало на заяву секретаря Близнюківської районної прокуратури про підкуп голосів виборців кандидатами в народні депутати — колишніми соратниками Януковича з Партії реґіонів (ПР) Дмитром Добкіним (до слова, братом екс-голови обласної державної адміністрації Слобожанщини Михайла Добкіна) і Володимиром Скоробагачем: щодо них було порушено відповідні карні справи. Оскільки, згідно зі Законом «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація, що супроводжується наданням виборцям коштів або товарів, вартість яких перевищує 3 % розміру мінімальної заробітної плати, є забороненою.
А Арсен Аваков, керівник МВС, того ж дня пообіцяв у Facebook, що вже найближчим часом до парламенту буде внесено урядовий законопроект про посилення карної відповідальності проти «хамів, котрі купують за згущене молоко право грабувати в майбутньому, прикриваючись здобутим мандатом».
Міністр внутрішніх справ також пояснив, що цей документ передбачає суворіше покарання за такі порушення виборчих прав громадян, як-от підкуп виборців, підтасовка результатів волевиявлення, підробка виборчої документації тощо.
Водночас, урядовий законопроект є запроваджує карну відповідальність для тих виборців, котрі погоджуються взяти гроші й інші матеріальні блага в обмін на голосування за того чи іншого кандидата або політичну силу.
«Підкуп виборців — як альфа й омега, як головне правило афериста, котрий прагне пролізти в Раду. Затарся гречкою та консервами, усе поклади в пакет із твоїм кандидатським «світлим» профілем. Додай пачку із цукром, чай і пару календариків з собою, красивим. Пообіцяй, а потім роздай гривень по 200 – і, дорогі товариші, зустрічайте новоявленого депутата Верховної Ради. І не дивуйся потім, що корупція не припиняється. І не ображайся, що крадуть і голосують не за ті закони», — конкретизував урядовець.
Відтак, керівник МВС закликав своїх співгромадян «активно реагувати, вимагати порушення справ, звертатися в міліцію та прокуратуру, фіксувати факти на фото й відео», а виборців попросив: «Не міняйте своє право голосу на згущене молоко та гречку й не розмінюйте цінності на ціни».

Сукупний хабар — від мільйона до трьох
Тим часом, Олексій Кошель, голова правління Комітету виборців України (КВУ), відзначив у ефірі «Радіо «Свобода» той факт, що підкуп виборців став професійнішим і витонченішим. «Зараз уже небезпечно роздавати виборцям гроші просто на вулиці, адже багатьом це не подобається, і представники кандидатів, котрі цим займаються, дуже ризикують. Тому методи підкупу змінюються. Ідеться про те, щоби кандидат не тотально купив виборців, а докупив 3-5 %, тобто мова йде про купівлю 3-5 тис. голосів. Працюють групи за принципом мережевого маркетингу. Інколи долучаються професійні маркетингові групи, інколи – структури окремих політичних партій. А зупинити це мають правоохоронні органи та громадяни», — вважає громадський активіст.
Тим більше що ще 22 вересня ц. р. Наталя Линник, заступник генерального директора КВУ, озвучила в ефірі «Радіо «Свобода» такі підрахунки експертів: «Кандидати в депутати в мажоритарних округах планують витратити на один округ для прямого та непрямого підкупу виборців від 1 млн до 3 млн USD. Основна недоброчесна боротьба розгорнулася починаючи з 1 жовтня. Окрім традиційних пайків і організації розважальних заходів серед нововведень підкупу під час цьогорічної виборчої кампанії у КВУ очікують ремонти військових шпиталів і надання житла для переселенців».
А 4 жовтня миколаївське інтернет-видання «НикВести» повідомило, що кандидат у народні депутати в 130-му мажоритарному окрузі Фелікс Ольшевський роздає виборцям чайні сервізи, баки для води та побутову техніку й звітує в агітлистівках про те, де, кому та скільки подарунків він зробив. «Під баками для води депутат облради, судячи з фотографій на його листівках, має на увазі 20-літрові бутлі з питною водою», — зазначає видання.
Своєю чергою, Олександр Маслак, експерт аналітичної групи «Рубікон», виступаючи в ефірі київської радіостанції «Голос столиці», констатував, що «є дуже великий відсоток виборців, котрі взагалі не знають, що то за закони було прийнято, бо для них це – другорядний аргумент, порівняно з гречкою».
Натомість, політолог Віктор Небоженко зауважує, що «на виборчу кампанію дано всього місяць, а отже, кандидати будуть банально підкуповувати виборців, адже за такий термін ти не зможеш переконати, що кращий за інших».

Народна люстрація
Однак не всі вважають таке зло, як повернення соратників Януковича в законодавчий орган, неминучим. Громадські активісти все частіше «мітять» одіозних кандидатів у депутати так званою народною люстрацією — вкиданням їх до сміттєвих баків. Першим під гарячу народну руку потрапив 23 вересня ц. р. під будівлею Верховної Ради автор горезвісного законопроекту про наклеп — чинний народний депутат Віталій Журавський, котрий знову балотується до парламенту в окрузі № 101 на Кіровоградщині. Того ж дня було побито народного депутата Юрія Мірошниченка, екс-представника Януковича в парламенті.
А 25 вересня був облитий червоною фарбою й опинився в смітнику «реґіонал» Віктор Пилипишин, котрий знову вирішив балотуватися в київському окрузі № 223. Громадська організація «Варта Києва» написала того ж дня у Facebook: «Корупціонер-фальсифікатор Віктор Пилипишин, котрий голосував за диктаторські закони 16 січня, сьогодні спробував спокійно зареєструватися в кандидати в депутати, ніби Революції гідності в країні й не було. Але обурена громадськість дала йому зрозуміти, що місце його – на смітнику історії, й облила його фарбою, щоби пам’ятав, що його голосування у Верховній Раді спричинилося до смерті невинних».
Однак після того, як п. Пилипишин подав у міліцію заяву про цей інцидент, правоохоронці відкрили карну справу за статтею про хуліганство й затримали одного з підозрюваних у нападі на депутата. Та це не зупинило громадських активістів, котрі 30 вересня побили «реґіонала» Нестора Шуфрича, який балотується до Верховної Ради під № 7 у виборчому списку «Опозиційного блоку», бо той опирався, коли його теж спробували вкинути до сміттєвого баку. Уникнути «народної люстрації» депутату вдалося ціною закритої черепно-мозкової травми та струсу мозку. А ось проти його кривдників правоохоронці порушили карну справу за групове хуліганство.

Може перерости в Коліївщину?
Колишній народний депутат Тарас Стецьків стверджує, що «народну люстрацію» породила бездіяльність влади. «Пасивність у проведенні реформ, відсутність люстрації, яку вимагав Майдан, змушує радикальну частину суспільства чинити самосуди. Порошенко не хоче очищати владу. Якщо зараз там не почують цього тривожного дзвоника та швидко не виправляться, «народні люстрації» будуть розростатися. Такі дії можуть перерости в Коліївщину», — застерігає він.
Тієї ж думки дотримується Карл Волох, член Громадського люстраційного комітету. «Народ розчарувався, що  ніхто зі старого режиму не був покараний. Перед виборами це ще більше нервує, адже непотріб знову йде в депутати. Люстрацією займається народ, бо влада – імпотентна», — каже він.
І навіть колишній прокурор із Луганська Сергій Іванов називає «народні люстрації» природним явищем, запевняючи при цьому, що це – провина держави та парламентаріїв. «Вони самі повинні були ініціювати таку люстрацію. Це дало б їм змогу цивілізовано піти з влади та продовжувати розважатися на престижних курортах. А вони далі лізуть у політику. Тому народ, який скинув кайдани, бере все у свої руки. Проросійські потвори будуть опинятися в сміттєвих баках і отримуватимуть по рилу. Люди перейшли до жорстких дій ще за часів Януковича, коли суддям відрізали голови. Якщо влада не зрозуміє, що їй потрібно очищатися, новий Майдан триватиме кілька годин. Народ доведено до відчаю. Багато хто пройшов війну. Якщо після 26 жовтня в парламенті не сформують проукраїнську патріотичну більшість, люди спалять Верховну Раду», — прогнозує він.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...