Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Україна стане асоційованим членом МС?

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Україна стане асоційованим членом МС?

Після зустрічі президентів України й Росії Віктора Януковича та Володимира Путіна уряди двох країн отримали завдання знайти формулу співпраці української держави з Митним Союзом (МС), прийнятну для обох сторін (запропонована українською стороною формула «3+1» не розглядалася, як раніше відкинута російською стороною). Про це з посиланням на власні джерела повідомило видання ZN.UA. Відповідальними за роботу над узгодженням формату призначено українського віце-прем’єра Юрія Бойка та першого віце-прем’єра уряду Російської Федерації (РФ) Ігоря Шувалова.

За інформацією видання, у Москві побувала українська делегація (до неї ввійшли віце-прем’єр Бойко, міністр юстиції Лавринович, перший заступник міністра закордонних справ Демченко й п. Гончарук, який очолює зовнішньополітичне управління Адміністрації президента). Після консультацій із російською стороною на рівні робочих груп було досягнуто домовленості про «асоційоване членство» України в МС. «Оскільки подібний формат участі в МС – безпрецедентний, його юридичну базу ще тільки треба створити. Зроблено це має бути впродовж двох найближчих місяців», — стверджує джерело в Кабінеті Міністрів України.
Цей формат надасть Україні доступ до всіх документів МС, а також можливість для її представників вивчати практику ухвалення рішень у МС і бути присутніми на всіх засіданнях органів МС у ролі спостерігачів — без права голосу. Також передбачається розробка програм секторальної співпраці України з МС. Робочі групи погодилися на тому, що буде введено посаду представника України в МС. Одним із кандидатів на неї є Володимир Макуха, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України.
За словами джерела, створення нового формату співпраці з МС — асоційованого членства — дасть Росії змогу не тільки наблизити Україну до МС, а й вирішити проблему Киргизії ( та бажає вступити до МС, але є мало цікава для Москви) і Таджикистану (його Москва хотіла би бачити в МС, але згоди Душанбе наразі не отримала).
Що ж до України, то, за словами джерела, «її асоційоване членство буде розраховане мінімум на два роки, по закінченні яких Київ, придивившись до МС ближче й визначившись у своїх відносинах із ЄС, повинен буде прийняти остаточне рішення щодо можливості повноцінного членства в Митному Союзі».
Натомість, у Міністерстві закордонних справ (МЗС) України заявляють, що поки ще рано говорити про які-небудь домовленості з приводу формату співпраці між Україною та МС. Ігор Прасолов, міністр економічного розвитку й торгівлі, на Міжнародному економічному форумі країн — учасниць Співдружності Незалежних держав зазначив, що Україна не розглядає асоційованого членства в Митному Союзі. А Віктор Янукович заявляв, що газові перемовини з Росією відокремлені від перемовин про співпрацю України з Митним Союзом РФ, Білорусі та Казахстану.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...