Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Україна приєдналася до двох угод МС

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Україна приєдналася до двох угод МС

Україна розпочала процедуру приєднання до деяких угод Митного Союзу (МС). 23 жовтня Кабінет Міністрів погодився підписати два документи, що регламентують обмін податковою та митною інформацією. Розгляд третього документа перенесли на 20 листопада. Приєднання до цих угод ні до чого не зобов’язує Україну, але представники опозиції все одно вважають абсурдним бажання влади виконувати внутрішні документи організації, членом якої Україна не є. Проте їхнє прийняття дасть главі держави змогу продовжити перемовини із МС про різні варіанти співпраці.

Уряд узявся до виконання обіцянки прем’єр-міністра Миколи Азарова про готовність приєднатися «майже до 70 угод, чинних у Митному Союзі». Ігор Прасолов, міністр економічного розвитку й торгівлі, надав список міжнародних угод МС, які може підписати Україна.
«Нас цікавлять усі угоди, вигідні для країни, що не суперечать нашому законодавству, а також євроінтеграційному вектору. Мінекономрозвитку відібрало такі угоди, після чого їх проаналізували в Міністерстві юстиції», — пояснив Валерій Мунтіян, урядовий уповноважений із питань співпраці з РФ, країнами Співдружності Незалежних держав і Євразійського Економічного Союзу.
На розгляд Кабміну було винесене питання про підписання лише трьох угод із МС зі 145. Згідно з проектом протокольного рішення уряду, пропонувалося підтримати приєднання країни до угоди про надання й обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон МС, а також до угоди про вимоги до обміну інформацією між митними органами й іншими державними органами держав — членів МС. Обидва документи було підписано 21 травня 2010 року.
Перша угода встановлює вимоги щодо достовірності податкової інформації, наданої іншим членам Митного Союзу, а також вимогу нерозповсюдження цих даних третім особам. Друга — визначає правила електронного обміну митною інформацією. Мінекономрозвитку та Міністерству закордонних справ доручено сповістити про це Євразійську економічну комісію. Розгляд третього документа — протоколу про обмін інформацією між податковими органами країн — членів МС про сплачені суми непрямих податків — перенесли на 20 листопада.
Невелика кількість угод МС, до яких готова приєднатися Україна, свідчить про ретельний аналіз, що проводиться органами влади, вважає Олексій Плотніков, народний депутат від Партії реґіонів V-VI скликань. «Очевидно, інші документи будуть поступово вносити на розгляд Кабміну, проте в першу чергу було винесено ті угоди, доцільність приєднання до яких є очевидна, — упевнений він. — Обмін податковою та митною інформацією не становить загрози суверенітету України, це буде корисним як для нас, так і для членів МС — він дасть змогу зменшити збитки від податкових мінімізацій і схем сірого імпорту».
Представники опозиції не виступають проти обміну податковою та митною інформацією, однак вважають абсурдним приєднання країни до документів МС. «Україна може підписувати аналогічні угоди лише з іншими країнами або іншими повноцінними суб’єктами міжнародного права. Однак приєднання до внутрішніх норм організації, членом якої ми не є, із погляду міжнародного права, здається цілковитим нонсенсом. Такі рішення не мають жодного значення», — упевнений Сергій Терьохін, голова підкомітету ВРУ з питань оподаткування непрямими податками.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply