Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 20, 2019

Україна повільно, але все ж українізовується

Автор:

|

Червень 22, 2017

|

Рубрика:

Україна повільно, але все ж українізовується

Половина населення України (50,5%) зараз використовують українську мову як основну мову повсякденного спілкування. Про це свідчать дані опитування, проведеного провідними соціологічними центрами країни.
Такі дані оприлюднив Ігор Гринів, народний депутат України, і польський політик Мирослав Чех. Згідно з результатами дослідження, найбільше українців, котрі спілкуються переважно українською мовою, проживають на заході (97,2 %) і південному заході (91,6 %) країни.
При цьому російську як основну мову повсякденного спілкування використовують 24 % опитаних. Стільки ж респондентів відповіли, що розмовляють як українською, так і російською мовами. Разом із тим кількість громадян України, котрі вважають себе українцями за національністю, становить 90,6 % населення. Згідно з даними дослідження, росіянами за національністю вважають себе 6,3 %. Представниками інших національностей називають себе лише 2,7 % громадян. При цьому найчастіше українську національну ідентичність декларує молодь віком від 18 до 24 років.
«Результати опитування свідчать, що слідом за значним збільшенням декларацій про українську національну ідентичність не відбулося аналогічних змін у мовній практиці. Люди з цього погляду консервативні і не схильні до зміни загальноприйнятої практики. Зате симптоматична ситуація в Києві, де вперше людей, котрі вдома говорять винятково українською стало більше за тих, хто спілкується винятково російською», — йдеться у повідомленні.
Соціологічне опитування було проведено чотирма найбільшими соціологічними центрами України (КМІС, «Рейтинґ», СОЦІС, а також Центром імені Разумкова) в березні ц. р. У ньому взяли участь 14 тис. респондентів, по 500 у кожній області, а в Києві, Харківській та Одеській областях — по 1000.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...