Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Україна посіла п’яте місце у світі за «кумівством» у політиці

Автор:

|

Травень 12, 2016

|

Рубрика:

Україна посіла п’яте місце у світі за «кумівством» у політиці
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Україна опинилася в топ-10 рейтинґу «кумівства» за версією впливового журналу The Economist. Британське видання пише, що завдяки своїм родичам і друзям при владі мільярдери по всьому світу отримали до 2 трлн USD за десять років.
Політичні зв’язки завжди просували торгівлю вперед. Але впродовж останніх 20 років від Малайзії до Мексики так звані корумповані капіталісти, котрі набули своїх статків завдяки своїм родичам і друзям в урядах, насолоджувалися «золотою ерою».
Журналісти проаналізували джерела доходів найбагатших людей із рейтинґу мільярдерів Forbes. Потім вони визначили галузі в різних країнах, що схильні до «кумівського капіталізму». The Economist вважає такими ті, що тісно пов’язані з державними структурами.
Потім медійники вивчали дохід, який мільярдери тієї чи іншої країни отримували завдяки «кумівським галузях». І, нарешті, сукупний дохід мільярдерів, отриманий завдяки зв’язкам у владних колах, представлений у відсотковому відношенні від внутрішнього валового продукту (ВВП) країни.
Таким чином, Україна опинилася на п’ятому місці рейтинґу. За даними журналу, дохід великого бізнесу завдяки політичним зв’язкам обходиться державі в 6,7 % від ВВП. Першість у рейтинґу здобула Російська Федерація (РФ). Олігархи зі зв’язками в Кремлі відбирають у країни більше 18 % ВВП. Найменш «кумівською» видання вважає Німеччину, де дуже невелика група бізнесменів мають зв’язки з владою.
The Economist нагадує, що Україна очолила світовий рейтинґ за рівнем інфляції. Найближчими сусідами України виявилися Ємен (30 %), Сирія (33,6 %) і Південний Судан (41,1 %). РФ посіла 216-е місце з показником інфляції на рівні 15,4 %, Білорусь — 214-е (15 %). У топ-100 найбагатших людей України перше місце традиційно дісталося бізнесменові Рінату Ахметову. Статки Петра Порошенка оцінюються у 858 млн USD. За останній рік вони зросли на 100 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply