Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Україна подала позов проти РФ у Світову організацію торгівлі

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Україна подала позов проти РФ у Світову організацію торгівлі

Україна 9 лютого ц. р. спрямувала в Світову організацію торгівлі (СОТ) вимогу про створення Групи експертів у рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації (РФ) у треті країни: Казахстан і Киргизстан.
З моменту застосування Україною положень Поглибленої й усеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом (ЄС) із 1 січня 2016-го Москва запровадила обмеження транзитного руху автомобільними та залізничними шляхами з території України через територію РФ до Республіки Казахстан, а з 1 липня 2016 року — і до Киргизької Республіки. За оцінками експертів, близько 79 % експортних поставок із України до Казахстану та 95 % до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень та часткової заборони з боку Кремля.
У рамках роботи з протидії аґресії РФ у торговельній сфері та з метою захисту інтересів України й українських експортерів, Міністерство економічного розвитку торік розпочало процес врегулювання суперечки в рамках СОТ щодо цих обмежень. Оскільки на першому етапі РФ не була готова до врегулювання суперечки та не вжила заходів щодо скасування неправомірних, дискримінаційних та економічно необґрунтованих обмежень у сфері транзиту, українська сторона продовжила розгляд справи згідно зі встановленою процедурою, і для початку наступного етапу розгляду суперечки до СОТ спрямували вимогу про створення Групи експертів.
«З моменту застосування обмежувальних заходів, що оскаржуються, експорт товарів із України до країн Центральної та Східної Азії 2016-го знизився на 38,3 % порівняно з 2015 роком. Загалом втрати експорту товарів до Казахстану та Киргизстану оцінюються в обсязі понад 400 млн USD. Ми глибоко переконані, що торговельна аґресія РФ, у т. ч. неправомірні дії з обмеження транзиту (а де-факто майже повна заборона) з України у треті країни повинні здобути об’єктивну оцінку експертів СОТ і безумовно мають бути скасовані. Це сприятиме усуненню порушення прав та інтересів українських виробників та експортерів з боку РФ і дозволить нашій державі відновити свій транзитний потенціал. Ми віримо у обґрунтованість нашої позиції та докладатимемо всіх зусиль для її доведення», — заявила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі та Торговий представник України.
Позиція України для розгляду цієї справи ґрунтується на чітких юридичних аргументах і підкріплена беззаперечними доказами, що забезпечує підтримку ключовими зарубіжними партнерами, серед яких насамперед ЄС та США. Протидія Москві триває. Позов щодо обмеження транзиту став уже другим позовом України в СОТ проти РФ за останній час. Наразі ведеться збір матеріалів для підготовки наступного позову, який охоплюватиме численні заборони й обмеження на імпорт українських товарів до РФ.

Історія питання
10 вересня 2016-го було проведено консультації з РФ стосовно заходів щодо обмеження транзитного руху. Російська сторона наголосила на неможливості досягнення узгодженої позиції під час проведення консультацій, оскільки оскаржувані заходи були застосовані з метою забезпечення економічної безпеки та національних інтересів РФ.
14 вересня 2016-го від України було подано вимогу до СОТ про консультації з РФ.
9 лютого 2017-го українська сторона спрямувала вимогу про створення групи експертів у справі DS 512 «Російська Федерація — заходи щодо транзитного руху».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply