Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Україна отримала перспективу вступу в ЄС

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Україна отримала перспективу вступу в ЄС

Європейський парламент

Європейський парламент (ЄП) підтримав українське керівництво в реалізації його права на відновлення влади та самооборону, застеріг Російську Федерацію (РФ) від вторгнення під приводом деескалації ситуації, створеної проросійськими збройними сепаратистами. Про це йдеться у відповідній резолюції ЄП, проголосованій 17 квітня в Страсбурзі під час пленарного засідання.

Європарламентарії попередили РФ щодо можливого використання як приводу «для початку повномасштабного військового вторгнення реалізацію Україною законного права захищати свою територіальну цілісність». Крім того, ЄП «найрішучішим чином засудив наростаючу дестабілізацію та провокації в східних і південних реґіонах України й відкинув будь-яку підготовку до незаконних, як-от «кримський», референдумів».
«(ЄП) попереджає, що наростання дестабілізації та саботажу, викликані проросійськими озброєними, навченими й добре скоординованими сепаратистами на чолі з російськими силами спеціального призначення, можуть бути використані як помилковий привід для російського військового втручання, запобігання президентських виборів і введення федералізації для розділення України», — сказано в резолюції.
Водночас, Європарламент заявив про свою рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності й політичної незалежності України та всіх країн «Східного партнерства». «(ЄП ) розглядає акти російської аґресії як грубе порушення міжнародного права й міжнародних зобов’язань, що випливають зі Статуту Організації Об’єднаних Націй, Гельсинського заключного акту, Статуту Ради Європи та Будапештського меморандуму від 1994 року «Про гарантії безпеки, а також двосторонніх зобов’язань», визначених двостороннім договором про дружбу, співробітництво й партнерство від 1997 року», — нагадують у ЄП.
Також європарламетарії наголосили, що останнім часом в Україні не було зареєстровано «жодних нападів, залякувань або якої-небудь іншої дискримінації щодо етнічних росіян чи російських громадян, що підтверджують міжнародні спостерігачі, які заслуговують на довіру. ЄП закликав провести всебічний моніторинг виборів поглибленою місією зі спостереження за виборами від Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини.
Звертаючись до внутрішньополітичної ситуації в Україні, ЄП схвалює намір українського уряду провести дочасні парламентські вибори. «(ЄП) вітає ідею проведення загальнонародного референдуму щодо майбутнього статусу та територіального устрою України, як це було запропоновано Олександром Турчиновим у телевізійному виступі від 14 квітня 2014 року», — зазначено в резолюції. Крім того, ЄП також підтримав недавнє рішення українського парламенту, що закликає до негайного роззброєння всіх незаконних «сил самооборони» й очікує його реалізації.
У міжнародному аспекті ЄП привітав готовність Ради Європейського Союзу (ЄС) надати Україні допомогу у сфері “реформування цивільного сектору безпеки, посприяти міліції та в царині верховенства права, а також розглянути всі варіанти, зокрема можливу місію загальної політики безпеки й оборони, а також можливість моніторингової місії ЄС”.
Також ЄП привітав підписання політичного розділу Угоди про асоціацію й подальше вжиття односторонніх заходів у галузі торгівлі та закликав до якомога швидшого підписання Угоди про асоціацію й глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі в повному обсязі до закінчення односторонніх торговельних заходів.
«(ЄП) закликає Раду доручити Комісії невідкладно прискорити лібералізацію візового режиму з Україною для просування вперед шляхом введення безвізового режиму, наслідуючи приклад Молдови, і просить негайно запровадити тимчасову дуже просту недорогу процедуру видачі віз до ЄС», — зазначається в резолюції.
Водночас, ЄП прихильно зустрів оголошені урядом України амбітні економічні та соціальні реформи й наголосив на важливому значенні їх швидкої реалізації з метою стабілізації та подолання критичної фінансової ситуації в країні. «(ЄП) вітає рішення міжнародних фінансових інституцій і ЄС надати Україні суттєву короткотермінову та довготермінову фінансову допомогу й нагадує про необхідність організації міжнародної донорської конференції, яка повинна бути скликана Комісією якомога швидше», — переконані в ЄП.
Європарламентарії підтримали обумовлені ЄС умови щодо проведення необхідних структурних реформ, які допоможуть створити сприятливіші умови для сталого економічного зростання, поліпшити управління державними фінансами, розвинути мережу соціальної безпеки й вести боротьбу з корупцією в Україні. ЄП також закликав до прозорості у витрачанні коштів ЄС і ефективного моніторингу.
ЄП, зокрема, висловився щодо політичних реформ, у тому числі конституційної, яка, на його думку, повинна стати об’єктом широкого, поглибленого обговорення між усіма верствами українського суспільства. «(ЄП) вітає бажання уряду України виконувати зобов’язання задля забезпечення представницького характеру урядових структур з урахуванням реґіонального різноманіття та з метою забезпечення повного захисту прав осіб, що належать до національних меншин, узгодити антидискримінаційне законодавство країни зі стандартами ЄС, а також розслідувати всі випадки порушення прав людини й акти насильства та боротися з екстремізмом», — підкреслюється в резолюції.
ЄП знову заявив і про необхідність створити незалежну комісію з розслідування розстрілів у Києві й трагічних подій на Майдані з «включенням сильної міжнародної складової та під керівництвом міжнародної консультативної групи Ради Європи».
Та найголовніше, про що йдеться в резолюції ЄП, – це те, що Україна й інші країни «Східного партнерства» мають європейську перспективу та можуть подавати заявки на членство в ЄС у разі дотримання ними принципів демократії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply