Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Україна може просити про членство в ЄС

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Україна може просити про членство в ЄС

Андрей Пленкович

Українська держава може подати заявку на членство в Європейському Союзі (ЄС), ретельно визначивши для цього час і узгодивши свої дії з Брюсселем. Про це заявив Андрей Пленкович, хорватський політик і голова делегації Європейського парламенту в Комітеті з питань співробітництва «Україна-ЄС».

«Я впевнений, що Україна, як і будь-яка інша європейська країна, згідно зі статтею 49 Лісабонського договору, може попросити про членство в Союзі. Вона повинна дотримуватися засад демократії, основних свобод, прав людини і верховенства права», — сказав він.
Українська влада, уточнив євродепутат, повинна буде ретельно розглянути час подачі заявки заздалегідь домовитися про це з європейською стороною з урахуванням конкретної ситуації в Україні, а також ширшого контексту розширення та політики сусідства ЄС. Він також зазначив, що в процесі реалізації Угоди про асоціацію Україна прийме європейські стандарти та більшу частину законодавства ЄС.
Відповідаючи на запитання, коли парламент Хорватії ратифікує Угоду про асоціацію Україна-ЄС, п. Пленкович сказав, що він уже публічно звернувся до хорватського уряду, щоб оперативно внести в законодавчу процедуру закон про ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС. «Очікую, що парламент Хорватії ратифікує угоду протягом наступних тижнів. Хорватія повинна проявити солідарність з Києвом», — заявив євродепутат.
Як писав «Міст», раніше Петро Порошенко заявляв, що Україна подасть заявку на членство в ЄС 2020 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...