Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Україна більше не потребує ні російського газу, ні нафти

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Україна більше не потребує ні російського газу, ні нафти

Газпром

Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, доручив «Нафтогазу» зупинити закупівлі газу у Російській Федерації (РФ). «Уряд прийняв рішення доручити «Нафтогазу» зупинити придбання російського газу, а то вони переплутали, це не вони нам постачають газ, а ми у них купуємо», — заявив глава уряду.
Олексій Міллер, голова правління «Газпрому», відразу ж забився в істериці. «Нафтогаз України» вибрав раніше передплачені обсяги російського газу. Нової передоплати не надходило. Заявки на постачання газу від «Нафтогазу України» немає. Таким чином, постачання припиняються до надходження від української компанії нових платежів», — погрожував він.
Посадовець зазначив, що відмова від закупівлі російського газу начебто створює серйозні ризики для надійного транзиту газу до Європи. «Одночасно вже зараз, до настання серйозних холодів, Україна почала активний відбір газу з підземних сховищ, які й так недостатньо заповнені. Відмова від закупівлі російського газу створює серйозні ризики для надійного транзиту газу до Європи територією України та для газопостачання українських споживачів майбутньої зими», — «турбувався» він.
Юрій Вітренко, директор із розвитку бізнесу «Нафтогазу» пояснив, що Україна просто більше не потребує російського газу. «Кумедний такий «Газпром» — у них не купують газ, тому що ціна у них — вища за ринкову, та й узагалі працювати з ними ніхто не хоче, а вони з цього намагаються робити шоу з відімкнення газу Україні. Для тих, хто ще переживає щодо таких заяв «Газпрому», можу сказати, що у нас — абсолютно нормальний рівень газу в підземних сховищах і є всі можливості для диверсифікації поставок енергоносія. Тому нам поки що газпромівський газ просто не потрібен, особливо коли він банально дорожчий за європейський», — написав п. Вітренко у Facebook.
Своєю чергою, в прес-службі «Нафтогазу» заявили, що очікують отримати весь обсяг російського газу, який був оплачений раніше. А згідно з поточними угодами з «Газпромом», компанія планує надалі контрактувати російський газ лише в міру необхідності, залежно від рівня споживання в Україні та з урахуванням пропозицій на європейському ринку. До цього часу «Нафтогаз» буде приймати російський газ тільки для транспортування в Європу. «Укртрансгаз» чекає постачань ще 5 млн куб. м російського газу. Про це заявив Максим Белявський, керівник прес-служби підприємства. «З початку жовтня з РФ було імпортовано майже 400 млн куб. м природного газу, а це — ще не все», — нагадав він.
Андрій Коболєв, голова правління «Нафтогазу України» вважає, що Україна зможе зменшити споживання природного газу ще як мінімум удвічі. «Цього року ми бачимо зменшення споживання газу приблизно на 20 %, це — достатньо хороший показник. Але гадаю, що поки ми не зменшимо ще хоча б удвічі, говорити про реальні досягнення буде важко, тому що наші обсяги споживання у три-чотири рази вищі порівняно з Польщею й Угорщиною. І приблизно у шість разів вищі порівняно з Німеччиною», — заявив чиновник.
Водночас українські трейдери замістили постачання нафтопродуктів із РФ в обсязі 170 тис. т на місяць за рахунок альтернативних джерел. Про це повідомив Володимир Демчишин, міністр вугільної промисловості та енергетики. «З приводу ембарго, яке ми зараз переживаємо з боку Росії: завдяки тій диверсифікації, яка вже існує, нам вдалося пройти 2015 рік», — зазначив він. Міністр додав, що вважає дуже перспективними поставки нафти з Казахстану та Туркменістану. «Туркменія готова постачати, як мінімум, 20 тис. т на місяць, вартість логістики ми вже відпрацювали. Я впевнений, що кінцева ціна в Україні туркменських нафтопродуктів буде нижчою за українські», — заявив п. Демчишин.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply