Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Коаліцію у ВРУ намагаються створити за участі «тушок»

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Коаліцію у ВРУ намагаються створити за участі «тушок»

Боротьба за прем'єрське крісло

Новий склад Кабінету Міністрів можуть затвердити вже незабаром.

«Не будемо затягувати»
Петро Порошенко 3 квітня пригрозив депутатам Верховної Ради України (ВРУ): «Конституція дає мені 30 днів для того, щоб відреаґувати на відсутність коаліції. Наголошую, що парламент цих 30 днів не має. Не збираюся їх давати. І першого дня (парламентського тижня. — Ред.) чекаю, що це рішення (формування нової коаліції та уряду. — Ред.) буде прийнято».
Наступного дня він уже запевнив: «Гадаю, що ми дуже наближені до цього (вирішення політичної кризи. — Ред.), до кінця тижня ще є час. Не будемо затягувати з цим процесом, залишилися точно не тижні, мова йде про дні, навіть години».
Вочевидь, Президент урахував при цьому заяву Вадима Денисенка, депутата парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» (БПП), котрий анонсував 1 квітня: «Сьогодні ніякої нової коаліції не буде. Все переноситься на наступний тиждень через те, що бракує голосів. У коаліції зараз — 231 голос, але, згідно з нормою Конституції, прем’єр-міністра висуває коаліція фракцій. У фракціях станом на сьогодні менше як 226 голосів, саме тому потрібно, аби у фракції увійшла достатня кількість людей».
Щоправда, 4 квітня Степан Кубів, представник Президента в парламенті, твердив, що «питання коаліції має вирішитися сьогодні-завтра». Однак наступного дня Вікторія Сюмар, заступник керівника фракції «Народного фронту», не виключала, що питання формування коаліції вирішуватиметься у ВРУ 12 квітня. «Голосування можливе у вівторок, як це було заявлено. Хоча нам треба зрозуміти, яка в нас ситуація з коаліційною угодою, хто її підтримує, яка ситуація з коаліцією. Тому оскільки депутати зберуться лише у вівторок, то, можливо, вівторок буде присвячений саме темі підписів і формуванню коаліції, яка подасть кандидатуру (прем’єр-міністра. — Ред.) Президенту, яку глава держави внесе у Раду», — пояснила вона.
Депутат також зауважила, що вони виступають за те, щоб усі голосування відбувалися «пакетом»: аби і рішення щодо прем’єр-міністра, і щодо складу Кабміну, і щодо голови парламенту «приймалися всі в один день».

«Намагаються перекуповувати»
А позаяк три учасники попередньої урядової коаліції — фракції Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина», Радикальної партії України й «Об’єднання «Самопоміч» — відмовилися формувати нову, її намагаються створити зі залученням позафракційних депутатів БПП і «Народним фронтом» (НФ). При цьому Іван Крулько, представник «Батьківщини», ще 30 березня заявляв у ВРУ, що «намагаються перекуповувати депутатів, котрі входили до інших фракцій, були обрані за списками інших партій, аби вони входили до тих фракцій, які планують створити коаліцію», — попри рішення Конституційного Суду від 2008 року, в якому йдеться про те, що «за списком якої партії обраний, у тій фракцій мусиш бути».
«Якщо входиш до іншої фракції — порушуєш Конституцію і стаєш «тушкою» (так в Україні ще за часів Януковича прозвали перекинчиків із одних фракцій в інші. — Ред.)», — констатував п. Крулько.
Утім, депутат Володимир Литвин уточнив: «Раніше про таких депутатів говорили «тушки», тепер — це політичні наймити, котрих орендують для того, щоб збити чинного прем’єра і проголосувати за новий уряд, розуміючи, що така коаліція буде абсолютно непрацюючою».
«Неконституційним способом, за рахунок «тушок», формується коаліція», — наполягав Олег Ляшко, лідер Радикальної партії. А вже екс-депутат Микола Томенко стверджував: «Останні депутати, котрі примкнули до фракції БПП, отримають гроші на «відповідні округи» або «на братські структури». 4 квітня ще і Юлія Тимошенко, лідер ВО «Батьківщина», заявила: «Фракції БПП і НФ, формуючи «коаліцію на двох», скуповують «тушок».

«Реанімуємо корупцію»
Про це повідомила й політичний оглядач Наталія Лебідь. «139 депутатів БП плюс 81 «багнет» від НФ майже дорівнюють коаліції. До бажаного числа 226 залишається зовсім небагато — шість перекинчиків із кола позафракційних або з інших фракцій. Над пошуком останніх у БПП активно працюють, і не без успіхів. Ранок четверга почався із включення до складу фракції депутатів Павла Кишкаря і Віктора Кривенка. А напередодні БПП збільшився на Ірину Суслову — колишню депутатку «Самопомочі». Разом із п. Кишкарем і п. Кривенком у БПП тепер уже є 141 депутат. Парламентська більшість без «Батьківщини» й інших власників «золотих акцій» стає все ближчою».
«Правда, методи, за допомогою яких діють «порошенківці», до шмиги далеко не всім. Усередині блоку також є незадоволені. Колишній журналіст «Української правди» Сергій Лещенко досить емоційно описав процес залучення нових кадрів до складу БПП. «Вітаємо перших «тушок». У четвер вранці заходжу на фракцію — сидять депутати Суслова, Кривенко і Кишкар, обрані за списком «Самопомочі». Двоє останніх — із «квоти Гопко», котра вчора переконувала, що ніяких «тушок» не допустить. При цьому проігноровано рішення Конституційного Суду, яке приписує входити тільки до фракції партії, за списком якої обрано», — зауважив журналістк.
Мустафа Найєм, ще один журналіст-депутат від БПП, обурювався: «Збільшуючи фракції за
рахунок перебіжчиків, ми реанімуємо політичну корупцію і замість того, аби знищити, повертаємо поняття «тушки» в наш політичний словник».
Що ж, депутат Павло Кишкар не приховував: «Мій вхід у БПП — суто технічна дія. Тут немає ідеології чи переконань. Це — суто технічно, із точки зору недопущення виборів. Для мене на сьогоднішній день — завершення політичної кар’єри».
Щоправда, Ольга Кошеленко, кореспондентка телеканалу «1+1», з’ясувала: «На умовах анонімності депутати, наближені до перемовин, розповідають, що грошей за перехід ніхто не пропонує. Спокушають кар’єрними перспективами».
Натомість оглядач Тетяна Шпайхер уже в заголовку публікації в інтернет-виданні «Апостроф» заявила: «Зрада в Раді: у Порошенка зайнялися вербуванням депутатів, БПП збирає депутатів у нову коаліцію, кажуть, що за винагороду».

«Мова йде про мільйони»
А в самій публікації журналіст переповіла: «Трохи інша інформація у народного депутата з фракції «Батьківщини» Ігоря Луценка. Як розповів п. Луценко, з його позафракційними колеґами за вступ до БПП обіцяють розрахуватися, у т. ч. і грішми. «Колеґи розповідають, що там мова йде про мільйони. Один із колеґ говорив про 2 млн, хоча гадаю, що це — перебільшення. Напевно, він хотів сказати, що, можливо, він би за 2 млн погодився. Але ви розумієте, навколо яких сум йде торг», — розповів п. Луценко, не уточнивши, правда, у якій саме валюті пропонувалися ці мільйони.
Тим часом політичний експерт Андрій Золотарьов у ефірі радіостанції «Голос столиці» на запитання: «Чим приваблюють депутатів-перебіжчиків?» — відповів: «Очевидно, що фіґурують вельми привабливі пропозиції, якщо люди, котрі до того моменту не приєднувалися до жодної фракції, раптом поміняли позицію. Очевидно, це того варте. Зрозуміло, що фіґурують суми в сотні тисяч, і не гривень».
А Ігор Луценко розповів, що його колеґ спонукають уступати до коаліції як «пряником», так і батогом. «Є Генеральна прокуратура, яка не перестала відповідати на телефонні дзвінки Адміністрації Президента, що, до речі, є карним злочином. Є достатньо великі кошти у друзів Президента, є бюджет урешті-решт, із якого можна перекидувати мажоритарникам на їхні потреби, так би мовити, допомагати їхнім виборцям, підвищуючи їхній рейтинґ. Ось такі важелі впливу є. І, власне, наскільки я знаю, зараз надходять пропозиції з достатньо астрономічними сумами до моїх колеґ, депутатів-мажоритарників, позафракційних, із приводу вступу до провладних фракцій. Великі — це мільйони доларів», — уточнив він.
Натомість депутат Лещенко прогнозує: «До бунту це призведе, він уже існує насправді, просто його не чують. Це призведе до всенародного бунту, не просто до бунту у фракції. Просто вся країна це бачить. Бунт у фракції їх мало хвилює, але коли будуть під Радою стояти десятки тисяч людей, тоді вони згадають, як приймали «тушками» депутатів, аби створити більшість».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply