Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

У Нідерландах відхилили скасування угоди з Україною

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

У Нідерландах відхилили скасування угоди з Україною
Гаррі ван Боммель

Гаррі ван Боммель

У Нідерландах парламент відхилив ініційовану Соціалістичною партією пропозицію щодо скасування ратифікації угоди про асоціацію між Європейським Союзом (ЄС) та Україною. Вона не набрала більшості.
«Ліві» ініціювали голосування не за партійним принципом, як зазвичай, а поіменно. Тобто помічник спікера парламенту називав кожного депутата на прізвище, а той сам мав сказати «за» чи «проти».
Гаррі ван Боммель, депутат від соцпартії, котрий є одним із головних противників асоціації зазначив, що «вкрай розчарований результатом голосування». «Волевиявлення народу відійшло на другий план», — констатував він.
Жан-Клод Юнкер, президент Європейської комісії (ЄК), під час виступу 19 квітня у Парламентській асамблеї Ради Європи, заявив, що не ЄК має думати, що робити далі з результатами референдуму щодо асоціації, а уряд Нідерландів.
Також він заявив, що Україна та Грузія виконали всі необхідні вимоги для візової лібералізації. «ЄК уже визначилася. Сподіваюся, в найближчі кілька тижнів Рада й Європарламент ухвалять відповідне рішення», — зазначив єврочиновник і додав: — Євросоюз, його інституції вимагають від РФ звільнення Надії Савченко при кожному спілкуванні».
Як писав «Міст», 12 квітня Виборча рада Нідерландів оприлюднила офіційні результати консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Згідно з цими даними, явка становила 32,28 %, проти проголосували 61 %, за — 38,21%. Остаточну оцінку результатам референдуму про асоціацію України з ЄС уряд Нідерландів надасть лише у вересні ц. р. Марк Рютте, прем’єр-міністр Нідерландів, повідомив, що продовжити процес ратифікації угоди країна зараз наразі не може. Як бути далі, вирішуватимуть із парламентом та європейськими партнерами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply