Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

У Криму спалахнув скандал через висловлювання російського амбасадора про кримських татар

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

У Криму спалахнув скандал через висловлювання російського амбасадора про кримських татар

У Сімферополі 22 травня відбувся пікет біля будівлі Генерального консульства Росії з вимогою вислати з території України генконсула Володимира Андреєва, який дозволив собі «образливі висловлювання». Зокрема, присутні тримали в руках плакати з написами: «Такі, як Андрєєв, позбавили нас Батьківщини!», «Нащадки НКВС! Геть із нашої Батьківщини». Пікетники скандували: «Чемодан! Вокзал! Росія!», «Андрєєв — ганьба Російської Федерації» (РФ), «Таким, як Андрєєв, немає місця в Криму!», «Ганьба!, Андрєєв — боягуз, Амет-Хан — герой!» тощо.

У міліції повідомили, що мітинґ був несанкціонованим, і попросили учасників протесту не займати проїжджу частину, а відійти на тротуар. Невдовзі після цього присутні, так і не дочекавшись п. Андрєєва, залишили біля входу в консульство пакети з яйцями. «Це була мирна акція, але ми попереджаємо, що наступного разу яйця полетять у нього (Андрєєва. — Ред.). Це – подарунок йому, яєчня на обід. У них якраз обідня перерва, нехай поїсть яєчні, якої не накидали йому на пику. Ми хотіли кинути йому яйця в обличчя за те, що він ганьбить свій народ і наш», — пояснили свої дії пікетники.
Своєю чергою, Рефат Чубаров, лідер фракції «Курултай-Рух» кримського парламенту, закликав українську владу офіційно заявити про небажаність перебування Володимира Андрєєва на території України у зв’язку з його висловлюванням, якимвін фактично виправдав депортацію. «Гадаю, до честі російського керівництва буде негайне відкликання так званого дипломата, а до честі нашої держави буде негайне поінформування п. Андрєєва про небажаність його перебування на території української держави», — заявив п. Чубаров.
При цьому він зазначив, що Володимир Андрєєв, пояснюючи, чому не рекомендував російським льотчикам, учням і соратникам двічі Героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-хана Султана йти на прем’єру фільму «Хайтарма», у якому на основі його біографії розповідається про депортацію кримських татар, сказав, що Росія не могла бути представлена ??на прем’єрі фільму, який «спотворює правду про Велику Вітчизняну війну».
Як вважає Рефат Чубаров, таким чином п. Андрєєв «допустив образливі, цинічні за своєю суттю висловлювання на адресу кримськотатарського народу й на адресу кожного кримського татарина, причому консул кілька разів повторив, що його заява відображає офіційну позицію Росії».
Водночас, генеральний консул РФ назвав «нахабним випадом» проти Росії та проти його власної честі й гідності слова п. Чубарова про те, що він повинен залишити Україну. «Моє інтерв’ю з кореспондентом телеканалу ATR — це не інтерв’ю, то була боротьба, сутичка ідеологічних супротивників, тому ви його так і розглядайте, — наголосив дипломат. – Для Росії найважливішим завданням, у тому числі зовнішньополітичним, є захист, збереження історичної правди про Велику вітчизняну війну (ВВВ). І суть цієї правди — це насамперед великий подвиг радянської держави, радянського народу, радянської армії, які розгромили фашизм, відстояли незалежність і свободу нашої спільної вітчизни та врятували від фашизму весь світ. Про це треба пам’ятати».
Генконсул також наполягає: «Із цієї теми не можна виривати тему масового зрадництва осіб кримськотатарської національності в роки ВВВ, інакше ми будемо знову брехати проти історичної правди, інакше ми будемо виправдовувати зраду та казати: якесь зрадництво – пробачити, а якесь – ні. Інакше ми будемо виховувати й сьогодні зрадників».
Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ визнало слова свого працівника за некоректні. Натомість, Володимир Андрєєв заявив, що не згоден зі заявою МЗС Росії й вирішив піти зі своєї посади. «Я залишаюся при своїй думці й при кожному слові своєї думки. А заяву МЗС розцінюю як безпорадну, дурну та безпринципну – таку що ганьбить МЗС РФ, — підкреслив він. – Вони виправдовуються за те, чого я не казав, і, навпаки, не підтримують мене в тих позиціях, від яких ніяк не можна відступати. І взагалі, за такі заяви треба карати всіх, хто їх пише й хто дозволяє їх публікувати».
На запитання про те, чи не становить його позиція загрози для подальшої дипломатичної кар’єри, п. Андрєєв зауважив: «Природно, я ставлю себе в становище, у якому неможливо продовжувати мою роботу тут. Я йду».
А тим часом «Російська громада Криму» зробила Володимира Андрєєва своїм почесним членом. Як повідомила прес-служба організації, таке рішення ухвалили 25 травня в Сімферополі учасники спільного засідання думи «Російської громади Криму» й ради Кримської організації партії «Русское единство». Із цією ініціативою виступили голова організації Сергій Цеков і лідер партії Сергій Аксьонов.
Пан Цеков зазначив, що, озвучуючи свою позицію щодо прем’єри фільму «Хайтарма», п. Андрєєв не називав всіх кримських татар зрадниками, такий висновок зробили за нього функціонери меджлісу, а їх підтримали журналісти. «Усе, що хотів сказати генеральний консул Росії, — це те, що, знімаючи фільм про трагедію депортації та про події, пов’язані з ВВВ, автори фільму повинні казати правду. Зокрема, правду про співпрацю частини кримських татар із фашистами під час війни. А цю правду творці фільму «Хайтарама» обминули боком. Тим вони, по суті, підтримали позицію нелегального «меджлісу», який дотепер не засудив злочину кримськотатарських колабораціоністів у роки Великої Вітчизняної війни», — констатував лідер «Російської громади Криму».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply