Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Тимошенко скликає Національний круглий стіл

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Тимошенко скликає Національний круглий стіл

Екс-прем’єр України Юлія Тимошенко вважає за необхідне створити нову організаційну структуру на кшталт «круглого столу» або асамблеї, яка буде активно та публічно діяти до набуття чинності Угодою про асоціацію з Євриопейським Союзом (ЄС). Юлія Тимошенко пропонує назвати цю структуру Національний круглий стіл «Порозуміння заради європейського майбутнього» й визначила шість критеріїв її роботи.

Перше. Повноправними учасниками Національного круглого столу мають стати: особисто президент України, визначені ним посадові особи його адміністрації й уряду, голова Верховної Ради (ВРУ) і лідери всіх парламентських фракцій, керівники профільних комітетів ВРУ, які беруть участь у євроінтеграційних процесах, представники Венеціанської комісії, представники делегації ЄС, лідери політичних груп Європарламенту та посли ЄС в Україні. Доцільно запросити до роботи екс-міністрів закордонних справ усіх українських урядів. Найголовніше — серцем цього Національного круглого столу має бути участь у його роботі моральних авторитетів націй, лідерів громадських рухів і організацій, котрі не дадуть політикам діяти безвідповідально або за подвійними стандартами.
Друге. Національний круглий стіл обов’язково мусить мати діючий виконавчий орган, який забезпечить його організацію й ефективну діяльність. Він може складатися з керівників секретаріатів Адміністрації президента та ВРУ, фракцій і комітетів.
Третє. На першому засіданні має бути затверджений план спільної роботи з виконання критеріїв ЄС. Кожне засідання повинне завершуватися ухваленням письмових рішень з усіх питань, обов’язкових для затвердження в парламенті й уряді.
Четверте. Національний круглий стіл варто скликати раз на тиждень та проводити його від початку до кінця за присутності представників засобів масової інформації, прозоро, конструктивно й відповідально. Безумовно, треба відтермінувати літні парламентські канікули до завершення всіх справ із виконання передумов до підписання угоди. «Я прошу українських парламентаріїв пожертвувати — ні, не життям — лише черговою відпусткою заради України», — закликає Леді Ю.
П’яте. Місце проведення Національного круглого столу має бути нережимним і територіально нейтральним для всіх учасників, доступним для журналістів і спостерігачів. Таким місцем може бути Український дім. Особливо символічним є те, що він розташований на Європейській площі в центрі столиці України.
Шосте. Під час обговорення європейських законопроектів і ухвалення рішень бажано мати за кожним принциповим питанням консенсусні рішення, безумовно, якщо учасники Національного круглого столу здатні мудро, відповідально та результативно працювати заради європейського майбутнього України.
Юлія Тимошенко вважає, що робота такої консолідуючої системи, як Національний круглий стіл, може за бажання дати шанс швидко та публічно знайти порозуміння з усіх суперечливих питань, які стосуються виконання критеріїв ЄС.
Нагадаємо, що 29 травня ц. р. Юлія Тимошенко закликала політиків відмовитися від використання мовних і історичних антагонізмів у політичних та виборчих технологіях. «Я звертаюся до владної команди, опозиції, громадянського суспільства, істориків, інтелектуалів, патріотів із проханням зупинити розгортання «холодної громадянської війни», не доводити справжність свого патріотизму, щирість свого українолюбства, викриваючи рани складної української історії. Політики, припиніть рвати електорат на свої приватні шматки, розпалюючи ідеологічний розбрат минулого, влаштовуючи війни пам’ятників, мов і орденів. Це – жорстоко та самовбивчо», — заявила п. Тимошенко.
«Закликаю в цій декларації заявити про взаємне припинення акції «Вставай, Україно!» і так званого антифашистського руху та визначити спільний план дій щодо інтеграції України до ЄС», — сказала вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply