Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

ЦВК оголосила результати президентських виборів

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

ЦВК оголосила результати президентських виборів
Тетяна Сліпачук

Центральна виборча комісія (ЦВК) України на своєму засіданні 30 квітня оголосила остаточні результати цього річних президентських виборів, які відбулися 21 квітня. Згідно з останніми підрахунками протоколів щодо голосування у другому турі, Володимир Зеленський переміг, набравши 73,22 % голосів виборів. Петра Порошенка підтримали 24,45 % виборців. За словами Тетяни Сліпачук, голови ЦВК за кандидата Зеленського віддали голоси 13 млн 541 тис. 528 громадян, а за кандидата Порошенка — 4 млн 522 тис. 450 українців.
Явка виборців у день повторного голосування в Україні становила 62,09 %, за кордоном — 13,33 %. Для проведення виборів утворили 199 територіальних виборчих округів та один закордонний, а також близько 30 тис. дільничних виборчих комісій. За кордоном працювала 101 виборча дільниця. Водночас, згідно з рішенням ЦВК президентські вибори не організовували і не проводили на території анексованого Криму та у 12 із 21 виборчих округів Донецької області й у шести округах із 11 в Луганській області. 139 українським громадським організаціям надали право мати офіційних спостерігачів під час президентських виборів. Крім цього, ЦВК зареєструвала 2,7 тис. офіційних спостерігачів від 20 міжнародних організацій і 21 іноземної держави. Затверджений ЦВК загальний кошторис проведення чергових виборів Президента України становив 2,3 млрд грн.
Підсумковий протокол склали на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування на президентських виборах 21 квітня. Його підписали 15 присутніх на засіданні у вівторок членів ЦВК з 16. Як поінформувала п. Сліпачук, член ЦВК Ірина Єфремова була відсутня на засіданні з поважних причин.
ЦВК оголосила попередні результати голосування ще 23 квітня, однак до 30 квітня ще очікувала відповіді від судів щодо можливого оскарження результатів виборів президента України. Згідно з українським законодавством, ЦВК зобов’язана оголосити результати виборів не пізніше 1 травня. Після цього не пізніше, ніж за 30 днів має відбутися інавгурація новообраного президента. 4 травня ці результати мають з’явитися в офіційній пресі. Після цього дату інавгурації нового президента призначить Верховна Рада України (ВРУ).
Чинний Президент України Петро Порошенко зателефонував Володимиру Зеленському та привітав його з офіційними результатами виборів. «Ми домовилися зустрітися найближчим часом», — повідомив він.
Глава держави принагідно зазначив, що Російська Федерація (РФ) заслуговує на істотне посилення санкцій проти неї. «Це питання буде головним, чому присвячу останні тижні своїх президентських повноважень. Але продовжити і завершити вирішення цієї проблеми — це вже відповідальність нового президента. Тому вважаю, що ми повинні були б скоординувати наші зусилля», — зазначив він.
«Зараз ми повинні продемонструвати всім нашим партнерам єдину українську позицію в той час, коли роздачею російських паспортів на окупованих територіях Кремль здійснює черговий етап гібридної війни проти України. Таким чином Путін готує обґрунтування нового витка військової аґресії під приводом нібито захисту прав громадян РФ», — додав п. Порошенко.
Своєю чергою, Тетяна Сліпачук заявила, що ЦВК готова і до дочасних парламентських виборів, якщо нове керівництво держави прийме відповідне рішення. Вона зазначила, що до парламентських виборів необхідно вирішити проблемне питання щодо публічних закупівель. «Терміни і порядок проведення публічних закупівель в рамках парламентських виборів будуть значно проблемнішими, ніж на рівні президентських. Однак ЦВК здійснить усі кроки, необхідні для виборчого процесу», — наголосила вона. Нагадаємо, що чергові парламентські вибори заплановані на жовтень ц. р.
А тим часом команда новообраного президента вже прагне переформатувати уряд. Серед кандидатів на звільнення називають міністра у справах ветеранів Ірину Фриз, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, міністра реґіонального розвитку будівництва і житво-комунального господарства Геннадія Зубка, міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва, а також міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply