Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 21, 2020

Олігархи. Версія Гройсмана

Автор:

|

Травень 16, 2016

|

Рубрика:

Олігархи. Версія Гройсмана

MICT_n__16-05-16__07_олігархи

Ця плутанина з термінами почалася в Україні одночасно з появою олігархії. Відтоді аж дотепер найбільш багатих бізнесменів називають олігархами.

Ще вважається, що усією політикою в державі крутять в своїх інтересах особи з великими капіталами. Насправді, так воно і є. Тільки чи можна таку систему називати олігархією? Цей термін перекладається з грецької як «влада небагатьох». Відтак Петро Симоненко, що просидів головою парламентської фракції майже два десятиліття, однозначно належав до числа олігархів. Хоча й боровся (на словах!) з ними. Відповідно, коли комуністів випери з влади, їх лідер автоматично перестав бути олігархом. А система, при якій управління державою здійснюють власники найбільших капіталів називається плутократією (похідне від слів «багатство» і «влада».

Тепер цитата з щойно опублікованого в «Українській правді» інтерв’ю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана: «Позиція олігархів повинна бути наступна: вони повинні займатися розвитком економіки країни і не втручатися в її справи». Теза некоректна за визначенням. Не може не втручатися у державні справи олігарх, бо одразу перестане ним бути.

Здається, нарешті стало зрозумілим чому в Україні ніяк не вдається навести лад. Усі  воюють з олігархами, а треба боротися з плутократами.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply