Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Татари відмовилися від російської

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

Татари відмовилися від російської

Курултай кримськотатарського народу

Під час чергового засідання Ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу серед інших було розглянуте питання використання російської мови в офіційній роботі. Члени комісії вирішили не використовувати «великої і могутньої» у своїх документах і виступили з аналогічною пропозицією до Курултаю, його структур і кримськотатарських громадських організацій.

Члени комісії також запропонували розглянути на наступній сесії Курултаю нові «Положення про національний з’їзд», а також про Меджліс кримськотатарського народу, про Центральну виборчу комісію Курултаю та про Ревізійну комісію. В оновлених документах планується прописати чіткий механізм виключення зі складу делегатів Курултаю.
Як писав «Міст», 29 березня ц. р. Курултай кримськотатарського народу дав згоду Меджлісу на співпрацю з окупаційною владою Криму. На засіданні представницького органу вирішили рекомендувати відомого кримськотатарського підприємця Ленура Іслямова на посаду віце-прем’єра, а Заура Смирнова — на пост голови Республіканського комітету з міжнаціональних відносин. При цьому керівництво Меджлісу заявило, що входження кримськотатарських політиків у владу не означає, що представницький орган її «визнає».
Призначення Ремзі Ільясова на віце-спікером кримського парламенту проходило вже без прямої участі Меджлісу, хоча сам п. Ільясов заявив кримським медіа, що його на посаду «рекомендував» представницький орган. Зазначене призначення спровокувало негативну реакцію серед кримських татар. Низка кримськотатарських громадських працівників вимагала скликання позачергової сесії Курултаю та виведення з Меджлісу всіх, хто «проштрафився».
На виїзному засіданні Меджлісу, яке проходило на початку липня в Херсонській області, скасували рішення з делегування представників у владу та рекомендували їм покинути посади. До того часу Ленура Іслямова вже зняли з посади, а Заур Смирнов не виконав рішення Меджлісу, залишившись на своєму посту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply