Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Табачника піймали на маніпулюванні

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Табачника піймали  на маніпулюванні

Дмитро Табачник занизив кількість закладів із російською мовою навчання. «Міністр освіти й науки, молоді та спорту стверджує, що в лівобережних районах Києва немає жодної школи з російською мовою навчання, хоча насправді на лівому березі розташовано п’ять таких навчальних закладів», — повідомила Оксана Онищенко, оглядач із питань освіти.

За даними Головного управління освіти й науки, у Києві зараз є сім шкіл із російською мовою навчання і 12 — із російськомовними класами. «П’ять із цих 19 навчальних закладів розміщені в лівобережних районах столиці. Такі не вигідні для себе дані міністр також замовчав», — заявила п. Онищенко.

Крім того, оглядач зазначила, що в рейтинґу найкращих шкіл Києва лише чотири (і то не з верхніх рядків рейтинґу) розташовані на лівому березі. Тому багато батьків, які хочуть учити дітей у престижних школах з українською мовою навчання, також возять своїх дітей на правий берег.

Нагадаємо, що раніше Дмитро Табачник заявляв, що в Києві бракує російськомовних шкіл. Він стверджував, що його міністерство 2010-го й 2011 років уперше не посилало підручників із російської мови та літератури в реґіони, усупереч волі учителів і директорів, а збиралися заявки, і загалом по країні близько 16 % шкіл замовило підручники з російської мови та літератури.

«Це пояснюється, у тому числі, і величезним консерватизмом педагогічних колективів. Наприклад, батьки в Києві штурмом беруть міністерство, запитуючи, чому не можуть віддати дітей у російські класи. Проблема колосальна — у Києві понад тисячу батьків возять школярів із лівого на правий берег, тому що не можуть знайти на лівому жодної російської школи чи гімназії», — повідомляв Дмитро Табачник.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply