Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Табачник вирішив скасувати історію

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Табачник вирішив скасувати історію

Згідно з проектом нових навчальних планів для 5—9-х класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет «Історія України» зникне взагалі. Ознайомитися з новими типовими навчальними планами для середньої школи, розробленими Міністерством освіти, науки, молоді та спорту (МОН), мало змогу дуже вузьке коло лояльних до цього відомства освітян. Та й то — під грифом «Проект».

Тим не менше, відповідний наказ уже підписано міністром освіти Дмитром Табачником і офіційно зареєстровано під №93 від 01.02.2012 року. У новому навчальному плані кількість уроків української мови скорочено до двох на тиждень. Число годин на вивчення української літератури в 7, 8 і 9 класах також зменшується.

Та ще гірша ситуація складається з історією України. За задумом керівництва МОН, цей предмет узагалі має зникнути з розкладу шкільних уроків (хоча він викладався навіть у СРСР). Натомість з’явиться новий, інтеґрований курс «Історія», у якому буде поєднано всесвітню історію й історію України.

Досвід викладання інтеґрованого курсу історії існує в інших країнах. Наприклад, у Росії. Згідно з навчальними програмами, історія рідної країни за обсягом займає в ньому близько третини всього матеріалу. У дев’ятому класі російських шкіл уводиться окремий предмет «Історія Росії». А українські старшокласники й далі «інтеґруватимуться». Оскільки навчальних планів для десятого й одинадцятого класів не розроблено, про подальшу долю предмета «Історія України» ніхто нічого певного сказати не може.

Разом із тим, планується скоротити кількість уроків, відведених на вивчення історії. У п’ятому класі тепер замість двох буде один урок на тиждень (отже, вилучено приблизно 34 уроки за рік). У восьмому й дев’ятому класах курс зменшили на 0,5 години на тиждень (за рік це приблизно 17 уроків).

Водночас зазначається, що загальна кількість уроків на тиждень у 5—9 класах збільшиться на 4—6. Раніше повідомлялося, що з вересня 2011 року школярі вивчають історію за новими підручниками, у які вписано біографію Віктора Януковича.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply