Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Табачник не пхатиме носа в закон

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Табачник  не пхатиме носа в закон

Микола Азаров доручив відкликати з парламенту урядовий законопроект «Про вищу освіту» та спрямувати замість нього версію, розроб­лену академіками й студентами. Таке рішення прем’єр-міністр ухвалив по завершенні представлення робочою групою нового варіанта закону. Слухання пройшли без участі міністра освіти Дмитра Табачника й відповідального за гуманітарну сферу віце-прем’єра Раїси Богатирьової.

Голова робочої групи з представників академічного та студентського співтовариства Михайло Згуровський, ректор Київської політехніки, повідомив, що зміни було внесено до 67 із 71 статті урядового документа. Найголовнішими досягненнями він назвав розмежування повноважень органів державного управління й вищих навчальних закладів, забезпечення їхньої автономії, а також можливість співпраці бізнесу й освітньої галузі «для формування нового покоління фахівців».

Своєю чергою, п. Азаров наполіг на тому, що розмір мінімальної стипендії не повинен прирівнюватися до прожиткового мінімуму (мінімальна стипендія без індексації становить 530 грн, а прожитковий мінімум — 1073 грн). «Ми пенсію поки не можемо дотягнути до цього рівня. Тому я пропоную компроміс: поступове збільшення стипендії щороку з урахуванням інфляції», — пояснив прем’єр.

Студенти погодилися, закликавши Кабінет Міністрів якнайшвидше подати проект закону до Верховної Ради України (ВРУ). У підсумку Микола Азаров пообіцяв, що «уряд відкличе свій законопроект». Прем’єр доручив робочій групі протягом двох тижнів «виключити з нової версії документа неоднозначні юридичні формулювання». Потім доопрацьований варіант надійде в Міністерство освіти, науки, молоді та спорту (МОН), якому заборонено «змінювати ідеологію та концепцію» документа. Далі законопроект обговорять на засіданні уряду, а після цього — у ВРУ. За словами п. Азарова, буде докладено всіх зусиль, щоби прийняти закон іще до відходу депутатів на літні канікули.

Як писав «Міст», спочатку підготовлений МОН законопроект спровокував масові студентські акції протесту та критику з боку академічної спільноти. У травні 2011 року документ відправили на доопрацювання. Нова редакція законопроекту була готова в листопаді 2011-го, а 28 грудня її зареєстрували у ВРУ.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply