Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

«Свобода» вимагає припинити переслідування її членів

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

«Свобода» вимагає припинити переслідування її членів

Біля будівлі Міністерства внутрішніх справ (МВС) України 28 жовтня сталася бійка між правоохоронцями та представниками Всеукраїнських об’єднань (ВО) «Свобода» й «Батьківщина». Близько 100 членів «Свободи» на чолі з лідером партії Олегом Тягнибоком, а також депутатами Андрієм Іллєнком і Леонідом Ємцем пікетували будівлю МВС, вимагаючи припинити політичні переслідування «свободівців», яким було висунуто звинувачення за низкою карних справ.

Під стінами внутрішньополітичного відомства зібралися рідні та побратими більш як 20 «свободівців», котрих переслідує міліція. Учасники акції тримали портрети націоналістів, які потрапили під жорна політичних репресій і переслідування. Близько 15 хвилин представники «Свободи» намагалися прорватися до приміщення МВС, після чого виламали двері. Правоохоронці спробували їх зачинити, не допускаючи всередину інших учасників акції, унаслідок чого зчинилася невелика бійка.
Народні депутати вимагали зустрічі з міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, проте з’ясувалося, що чиновник перебуває у від’їзді. Натомість, депутатам запропонували зустріч із керівником Головного слідчого управління МВС у громадській приймальні, однак, за словами представника відомства, депутати відмовилися.
«Якщо є порушення в діях міліції, активісти чи будь-які інші особи, які перебувають під слідством, мають змогу поскаржитися в органи прокуратури, що є процесуальним керівником. Представники прокуратури в карних провадженнях реагують на заяви щодо порушень із боку міліції», — заявили в МВС.
«Очевидно, влада відчуває, що «Свобода» — це найдієвіша політична сила, здатна протистояти режиму, зокрема й у столиці України. Тому чи не щодня наших активістів викликають на допити, порушують проти них карні справи й намагаються кинути їх за ґрати. Переслідують націоналістів і за участь у акціях, спрямованих на захист громади Києва. Зокрема, ідеться про акції проти незаконних забудов, нелегітимної Київради, протидію так званим тітушкам і іншим», – зазначив перед початком акції народний депутат України Андрій Іллєнко.
Нагадаємо, що 22 жовтня ВО «Свобода» заявляла про проведення обшуку в помешканні кандидата в народні депутати від опозиції в одномандатному окрузі №223 Юрія Левченка. Крім того, його викликали на допит до правоохоронних органів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply