Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Суд заочно заарештував екс-чиновників

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Суд заочно заарештував екс-чиновників
Арсен Аваков

Арсен Аваков

Суд ухвалив рішення про арешт Януковича та його соратників, що тепер дає змогу вимагати його екстрадиції з РФ. Зокрема, у повідомленні прес-службу Генеральної прокуратури України (ГПУ) сказано, що «19 січня 2015 року на клопотання Генеральної прокуратури України Печерський районний суд міста Києва постановив обрати запобіжний захід у вигляді взяття під варту колишнього президента Віктора Януковича, екс-прем’єра Миколи Азарова та міністра фінансів України Юрія Колобова».

Також у ГПУ наголошують, що вказаний запобіжний захід дає слідчим змогу вимагати видворення Януковича, Азарова та Колобова з території Росії. Тепер Генеральна прокуратура України готує пакет документів для початку процедури екстрадиції.
Між тим, Арсен Аваков, голова Міністерства внутрішніх справ (МВС) України цього відомства, повідомив, що його відомство призупинило подання інформації в Міжнародний інформаційний банк Співдружності Незалежних Держав (СНД), адміністрування якого веде Російська Федерація. «Зокрема, до особливого розпорядження призупинено внесення в цей банк інформації щодо осіб, оголошених у розшук правоохоронними органами України», — зазначив міністр.
За словами урядовця, до такого кроку довелося вдатися через те, що Росія не виставила в систему розшуку поданих Україною осіб — екс-президента Януковича та ще 23 українських високопосадовців, як була зобов’язана це зробити, згідно з угодою СНД про розшук злочинців. Крім цих осіб, як зауважив міністр, «штучно не оголошено в розшук у Росії та СНД за системою загалом ще кількадесят людей другого ряду, обґрунтовано підозрюваних у злочинах, скоєних в Україні».
Арсен Аваков також наголосив на тому, що МВС опрацьовує питання про вихід із системи міжнародного розшуку в межах СНД із метою остаточного переходу на інші механізми міжнародної співпраці в правоохоронній діяльності. Мова йде про встановлення прямих двосторонніх договорів із країнами-партнерами, а також удосконалення взаємодії у рамках Інтерполу.
А Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, пішов іще далі, заявивши, що Співдружність Незалежних Держав не є політичним майданчиком для України. «СНД не є організацією, де ми просуваємо фактично свої політичні інтереси. Це — пострадянська тусовка, яка формувалася в 1990-х рр.», — сказав він, додавши, що Україна буде задіяна в деяких органах СНД, але лише для забезпечення своїх інтересів у межах важливих угод, які були укладені раніше й мають практичне значення. Він також нагадав, що вище керівництво України не бере участі у політичних засіданнях співдружності.
За словами п. Клімкіна, українська держава не сплачуватиме членських внесків розміром 2 млн USD на рік. «Ми маємо тут суто практичний інтерес і ніяких два мільйони доларів нікому не платитимемо», — запевнив він. Також міністр сказав, що такого поняття, як «пострадянський простір» більше не існує. Варто наголосити, що в перший день роботи нової Верховної Ради було зареєстровано постанову про вихід України з СНД, але народні депутати досі її не розглянули.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply