Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Суд визнав арешт Луценка незаконним

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Суд визнав арешт Луценка незаконним

Вищий спеціалізований суд ухвалив рішення в справі за заявою Юрія Луценка про перегляд постанов Печерського й Апеляційного судів щодо обрання йому запобіжного заходу. Незважаючи на те, що суд відмовив у розгляді цього епізоду окремо від розгляду в касації всієї справи, в ухвалі наголошується на необхідності виконання рішень щодо Луценка Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

«Як видно з наявних матеріалів, у справі щодо Луценка Ю. В. факти порушень його процесуальних прав під час затримання, зміни, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту вже встановлено Європейським судом. Рішення цього суду є обов’язковими до застосування національними судами як джерела права», — сказано в ухвалі.
«Отже, суд касаційної інстанції при розгляді касаційних скарг засудженого Луценка та перевірці законності прийнятих у справі остаточних рішень безперечно має можливість узяти до уваги практику Європейського суду, його висновки в цій конкретній справі та в інших», — вважають судді Вищого спецсуду.
Водночас суд вирішив, що «вимоги заявника про окреме оскарження судових рішень щодо запобіжного заходу та їхскасування поза межами касаційного провадження, у якому переглядаються остаточні рішення по суті справи, не узгоджуються з положеннями Кримінального кодексу 1960 року». Згадане рішення ухвалили судді Ірина Григор’єва, Жанна Єленіна (виносили вироки в справі вбивць Ґеорґія Ґонґадзе), Тетяна Шилова, Володимир Британчук і Юрій Фурик.
Валентина Теличенко, представник інтересів п. Луценка в Європейському суді з прав людини, вважає, що це «рішення має один вагомий позитив». «Дуже важливо, що Вищий спеціалізований суд прямо вказав, що при розгляді касаційної скарги Юрія Луценка той таки Вищий спецсуд мусить узяти до уваги те, що ЄСПЛ уже визнав упередженість суду щодо п. Луценка та зловживання механізмами карного переслідування з метою усунути його з політичного життя», — зазначила п. Теличенко.
«Рішення ЄСПЛ дає Вищому спеціалізованому суду достатні підстави скасувати вирок щодо Юрія Луценка та повернути справу для нового розгляду, звільнивши його з-під варти. Це — єдино можливе законне рішення касаційної інстанції. Воно стане маркером: чи ж Україна таки прагне євроінтеграції чи лише вдає», — наголосила адвокат.
«Якщо буде прийняте незаконне рішення за касацією Юрія Луценка, то надалі можна навіть не мріяти про асоційоване членство України в ЄС», — сказано в заяві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply