Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Смерть Уґо Чавеса: уроки для України

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Смерть Уґо Чавеса: уроки для України

Інформація про смерть Уґо Чавеса була, загалом, очікуваною, особливо після того, як лідер Венесуели пройшов інтенсивний курс лікування в клініках Куби. Ба більше, сам покійний венесуельський лідер готувався до цієї події не один місяць. Торік основними для президента були два завдання: перше — боротися методами інтенсивного лікування з раковими пухлинами, друге — підготувати собі наступника, який провадитиме Венесуелу революційним курсом, принаймні, у найближчому майбутньому. Із першим завданням він не дав ради через об’єктивні обставини, із другим — упорався частково.

Ніколас Мадуро, віце-президент Венесуели, має замінити Уґо Чавеса на посаді очільника країни. Це повинно статися на позачергових президентських виборах. Оцінюючи в загальних рисах політичний ландшафт Венесуели, аналітики стверджують, що під час проведення президентської кампанії найбільші шанси отримати найвищу посаду в країні має саме п. Мадуро.
Зараз у Венесуелі існує своєрідний «культ Чавеса», який домінує над представниками опозиційних політичних сил. Венесуельська опозиція — наразі неорганізована, розрізнена, не має єдиного харизматичного кандидата. Це зводить її шанси перемогти на президентських виборах до непрохідного мінімуму. Звичайно, усередині провладного табору Чавеса також є протиріччя та певні тертя, однак навряд чи хтось може поставити під сумнів авторитет виконувача обов’язків президента країни.
Хто би не став переможцем наступної президентської кампанії, він навряд чи змінить соціально-орієнтований курс розвитку Венесуели. А такі фактори, як високий рівень інфляції, падіння цін на нафту — основна стаття експорту Венесуели, – зростання рівня злочинності на тлі поступового зубожіння середнього класу, становитимуть для нового керівництва серйозну проблему. В аналітиків є підстави вважати, що, незважаючи на існуючі виклики та загрози, Ніколас Мадуро приділятиме менше уваги формуванню власної політичної харизми, натомість, усі його зусилля буде спрямовано на отримання конкретного економічного результату.
Однак проблемним для Венесуели залишається головне зовнішньополітичне питання: якою буде політика Каракаса щодо США? Фактично Сполучені Штати до останнього часу були головним супротивником режиму президента Чавеса, який звинувачував Вашинґтон у всіх смертних гріхах і проблемах. Цікаво, що 5 березня, ц. р. у день смерті венесуельського лідера, із території Венесуели було вислано двох американських дипломатів. Це можна розцінювати як своєрідний сигнал він Ніколаса Мадуро, надісланий Бараку Обамі, суть якого полягає в тому, що Венесуела наразі не має наміру змінювати свій войовничий курс щодо США. Крім того, висилка американських дипломатів мобілізує електорат напередодні виборів, що, як очікується, допоможе п. Мадуро перемогти в президентських перегонах.
Останні події у Венесуелі загострили низку важливих і для України внутрішніх проблем, пов’язаних із:
* надмірною концентрацією влади в руках Віктора Януковича, що унеможливлює розвиток вільної політичної конкуренції в країні;
* надмірним і різким збагаченням наближених до влади окремих фінансово-промислових груп, що відбувається на тлі різкого зубожіння більшості українського населення;
* різким погіршенням внутрішніх передумов для реалізації проектів у сфері малого та середнього бізнесу;
* значним тиском фіскальних органів на діяльність компаній і підприємств, не пов’язаних із владою;
* безпрецедентною зарегульованістю всіх економічних процесів в Україні;
* швидкою та масштабною руйнацією старої інфраструктури, що стало особливо показовим у дорожньо-транспортному господарстві України;
* посиленням критичної залежності України від імпорту російських енергоносіїв.
Усі ці проблеми є, загалом, схожими для всіх так званих недемократичних, або авторитарних, країн, які продовжують існувати фактично на всіх континентах. Досвід існування таких режимів указує на те, що відхід із різних причин однієї ключової політичної фігури від керівництва всіма процесами призводить до миттєвого виникнення хаосу та внутрішніх соціально-політичних заворушень. Як наслідок — країна заглиблюється в нестабільну фазу існування, вихід із якої вимагає зазвичай надзвичайно великих фінансових і людських ресурсів.
Особливо важко долати проблемні пост-диктаторські періоди державам, які не володіють значними покладами енергетичних ресурсів. Отже, виходячи із цього аналітики вважають за необхідне для нинішньої української влади негайно відійти від надмірного втручання в політичне та соціально-економічне життя держави, а замість цього розпочати проведення реальних ліберальних реформ. У зв’язку із цим має розпочатися глобальна кампанія проти розкрадення державного бюджету, що зніме соціальну напругу та дасть змогу розпочати реалізацію реальних масштабних інфраструктурних проектів. В інакшому разі чинний правлячий режим в Україні приречений на доволі швидке падіння та дезінтеграцію.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/397

До слова
Уґо Чавес стане 14-м лідером, тіло якого забальзамують. Із 13 глав різних держав, чиї тіла було збережено таким чином, досі виставлені на загальний огляд: Володимир Ленін; перший президент Турецької Республіки Мустафа Кемаль Ататюрк; великий керманич Мао Цзедун; вічний президент Північної Кореї Кім Ір Сен і його син Кім Чен Ір; в’єтнамський лідер Хо Ши Мін; Папа Римський Іван ХХIII. Інших лідерів було захоронене згодом: Георгія Димитрова (похований 1990 року на прохання родичів), маршала Монголії Хорлогійна Чойбалсана (його могила з 2005-го розташована на державному меморіальному кладовищі Улан-Батора), Йосипа Сталіна (похований 1961 року біля Кремлівської стіни), президента Чехо-Словаччини Клемента Готвальда (тіло кремували 1962-го), ангольського лідера Антоніу Агоштінью Нету (похований 1992 року на прохання родини). Тіло першого президента Гаяни Ліндона Форбса Бернхема було поміщене в герметичну капсулу. Свого часу була забальзамована й перша леді Арґентини Ева Перон, проте потім після довгих поневірянь її прах був поміщений у сімейний склеп.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...