Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Українцям слід використати на власну користь страх Європи перед міґрантами

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Українцям слід використати на власну користь страх Європи перед міґрантами

Міґранти

У виданій нещодавно книзі Бориса Ложкіна, глави Адміністрації Президента, є три аргументи, чому Україна потрібна Європейському Союзу (ЄС): Україна допоможе зміцнити ЄС, дасть енергію його «м’якій силі»; успіх України допоможе подолати кризу європейської ідентичності, і, навпаки, її відкидання поглибить економічну кризу ЄС; Україна буде оборонним заслоном, прикордонням Європи, й якщо ЄС від нас відвернеться, то прикордонням стануть країни-члени ЄС Східної Європи. Перші два аргументи не працюють, тому що Україна ніяк не допоможе ЄС, бо вона тільки відволікає ресурси, які Європі потрібні зараз для укріплення ядра, не кажучи вже про периферію.
Теракти в серці ЄС — у Парижі та Брюсселі — показують, що в рамках старої моделі Європа — беззахисна, позаяк саме безпека стає пріоритетом. Це вимагає нових ресурсів, що збільшує навантаження на економіки, змушує зменшувати соціальні витрати та викликає протест із боку соціальних груп.
Також Україна нічого не може дати для зміцнення європейської ідентичності в умовах міґрантської кризи, напруги з мусульманськими меншинами, які перетворилися на базу для терористів. Україна могла б щось дати, якби була територією успіху, де була б модель, яка б показувала європейцям, як вони можуть вийти з кризи з найменшими втратами. Але Україна сама просить допомоги і сама є витратною.
Залишається лише один аргумент — геополітичний чинник. Тобто Україна як заслін від загроз зі Сходу та Півдня. Ми маємо чесно сказати собі, що на цьому етапі ЄС буде дивитися на нас, як на буфер. Так само, як Ізраїль є для США таким же інструментом захисту своїх інтересів на Близькому Сході. При цьому «інструментом» із самостійною зовнішньою політикою, непокірним і сильним.
Оперативні поїздки Анґели Меркель до Турецької Республіки (ТР) показали, що головне, чого зараз боїться Європа, — це нових орд міґрантів, які посилюють внутрішню кризу Європи. На цьому почав активно грати Реджеп Таїп Ердоган, президент ТР, і, о диво, Туреччина вже отримує додаткові мільярди євро й інші преференції.
Позиція Києва повинна бути такою ж погрожуюче-цинічною: «є допомога — немає орд, немає допомоги — будуть орди». І ще: «А якщо ми впадемо, то ми самі підемо до вас через кордон мільйонними колонами». Або «якщо ми будемо реалізовувати мінські угоди у форматі, який нам нав’язується, то знову ж таки ви отримаєте мільйонні орди». Європа задихається від страху, тому потрібно його експлуатувати. Страх — кращий інструмент для досягнення цілей в політиці, ніж любов. Це ще Макіавеллі казав.
Що стосується нас, то теракти в Брюсселі — хороше нагадування нам, що Україну можуть захистити тільки своя армія та спецслужби. Бо ніхто тепер не захищений, навіть якщо в твоєму місті розташована штаб-квартира наймогутнішого альянсу на планеті. Тому потрібно робити ставку на те, що нам під силу і що залежить від нас. Чим більше буде залежати від нас, тим вищим буде наш добробут і безпека. Прийшли часи, коли кожен — сам за себе.

Юрій Романенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply