Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Сепаратизм не пройшов!

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

Сепаратизм не пройшов!

Володимир Константинов, голова Верховної Ради (ВР) Автономної Республіки Крим (АРК), заявив, що Крим може відділитися від України, якщо вона розвалиться. У відповідь Рефат Чубаров, лідер меджлісу кримських татар, висловив обурення цією заявою. «Що би не трапилося в нашій державі — це наша країна, це — Україна! І тому в такий тривожний час, коли керівники якихось реґіонів заявляють про те, що, мовляв, якщо в Києві буде така влада, яка нам не сподобається, ми готові піти на дії з відторгнення території від єдиної України, ці люди скоюють не менший злочин, ніж ті, які стріляють на вулицях Києва», — сказав п. Чубаров. 

Голова меджлісу додав, що Володимир Константинов зробив свої заяви в Москві, тож його слова можна сприймати «як запрошення російських силових структур до Криму». При цьому він зазначив, що кримські татари не дозволять реалізувати заяви голови ВР АРК.
21 лютого ВР АРК спробувала зібратися на «сепаратистське» засідання. Однак на неї прийшли тільки представники фракції Партії реґіонів. Біля будівлі парламенту сталася бійка між прихильниками влади й опозиції. Росія ж готова воювати за Крим, щоби захистити етнічних росіян, що проживають там, і свої військові бази. Про це кореспондентам The Financial Times заявив високопоставлений російський чиновник. «Ми не дозволимо Європі та США забрати в нас Україну. Колишні радянські республіки — єдина родина. Вони гадають, що Росія так само слабка, як на початку 1990-х, але це — не так».
Тим часом, Михайло Добкін, голова Харківської обласної державної адміністрації (ОДА), оголосив на 22 лютого з’їзд депутатів усіх рівнів Південного-східного реґіону України, АРК і Севастополя. Однак депутати міської ради й мер Маріуполя відмовилися підтримати цей захід. Також не побажала брати участь у з’їзді Одеська обласна рада. Проте до Харкова прибули-таки делегації депутатів із Криму та Луганська.
А Ігор Коломойський, власник десятків підприємств на південному сході України й телеканалу «1+1», попередив Геннадія Кернеса, мера Харкова, про відповідальність за сепаратистські заяви. «На моїй рідній Дніпропетровщині сепаратизм не пройде. Сепаратизм не пройде в жодному південно-східному реґіоні нашої країни. Хочу, щоб усі політики тверезо подивились на ситуацію й формували свою позицію насамперед з урахуванням Конституції України та Кримінально-процесуального кодексу. Той, хто спробує піти проти єдності України, обов’язково програє», — наголосив він.
Уже зі самого ранку 22 лютого до Харкова почади звозити донецьких гірників. «Це — уже не перший випадок, коли гірників відправляють на провладні мітинґи. Не становить таємниці те, що людей не так давно привозили до Донецької ОДА, де вони в касках і з держаками від лопат сиділи в автобусах і могли бути використані в сутичках», — ідеться в повідомленні Незалежної профспілки гірників України.
Профспілкові лідери підкреслили, що «таким чином працівників шахт утягують у протистояння та використовують із політичною метою», хоча «керівництво й влада повинні дбати, щоби шахтарям забезпечували гідні умови праці, вчасно виплачували заробітну плату та необхідні соціальні виплати». Розпорядження організувати масовку для з’їзду отримали й школи Київського району м. Харкова.
А тим часом на території Харківського авіазаводу приземлився літак із Януковичем, головою його адміністрації Андрієм Клюєвим і колишнім очільником ВР України Володимиром Рибаком. Їх охороняли загони харківської міліції. Однак вони так і не з’явилися на з’їзді. Натомість, телеканал УБР показав інтерв’ю з Януковичем, у якому той публічно відмовився подавати у відставку й оголосив останні події в Києві державним переворотом. Харків’яни не дозволили Януковичу вилетіти з місцевого летовища до Росії. Потім його охорона намагалася підкупити прикордонників, щоби він міг вилетіти з аеропорту в Донецьку. Після того, як прикордонники відмовилися від такого кроку, до літака під’їхало два броньованих авто, Янукович вийшов із літака й на одному з них покинув територію летовища.
Між тим, представники влади на з’їзді, організованому п. Добкіним, оголосили про готовність узяти на себе всю керівництво для забезпечення конституційного порядку в Києві. «Ми, органи місцевого самоврядування всіх рівнів, ВР АРК, Севастопольська міськрада вирішили взяти на себе відповідальність за забезпечення конституційного порядку, закону та прав громадян на своїй території», — ідеться в резолюції заходу.
З’їзд пікетували активісти харківського Євромайдану. До місця збору місцевих євромайданівців прибув автобус із бійцями «Беркуту», озброєний автоматами. А на їх підтримку приїхало десять автобусів із «тітушками».
У підсумку проти мера Харкова Геннадія Кернеса й харківського губернатора Михайла Добкіна Служба безпеки України (СБУ) порушила карні справи. Про це поінформував Юрій Луценко, екс-міністр внутрішніх справ і в’язень сумління режиму, спілкуючись із мітинґувальниками на барикадах Майдану. «Я розмовляв із високими чинами СБУ, і мені повідомили, що через сепаратистські заяви п. Кернеса й п. Добкіна СБУ порушило проти них карні справи», — сказав п. Луценко. Та Михайло Добкін і Геннадій Кернес утекли в Грозний (Чечня, Росія), але 23 лютого вони були змушені повернутися додому.
Також представники Місії України при НАТО закликали учасників конфлікту відмовитися від радикальних дій, припинити сепаратистські заклики та вжити заходів для забезпечення цілісності та суверенітету країни.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply