Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Ще один діяч отримав політичний притулок

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Ще один діяч отримав політичний притулок

Валерій Іващенко, колишній виконувач обов’язків міністра оборони в уряді Юлії Тимошенко отримав політичний притулок у Данії, який йому було надано в рамках Конвенції ООН про статус біженців. Міністерство закордонних справ (МЗС) Данії, коментуючи це питання, обмежилося лаконічним підтвердженням. Сам Валерій Іващенко припустив, що в рішенні про надання йому притулку значну роль зіграли заяви лідерів західних країн і Європейського Союзу та резолюції ПАРЄ.

Зокрема, у резолюції ПАРЄ, ухваленій на початку 2012 року, судовий процес над ним визначається як несправедливий, а статті Кримінального кодексу України, за якими звинувачували його й інших політиків, – як «неприйнятні».
Своє рішення просити політичного притулку п. Іващенко пояснив так: «Вони знову почали переслідування, знову хотіли посадити мене; розгляд касаційної скарги має бути в березні. Тепер я можу говорити вільно, і так я можу більше прислужитися своїй країні. Я би хотів повернутися на Батьківщину, але наразі не можу. Україною керує жменька тих, хто діє так, наче вони успадкували права на всю країну та її багатства».
Як писав «Міст», Валерія Іващенка засудили до п’яти років позбавлення волі за обвинуваченням у перевищенні службових повноважень. Однак Апеляційний суд Києва пом’якшив покарання до умовного терміну та звільнив його з-під варти 14 серпня 2012 року. Після цього п. Іващенко подав касаційну скаргу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply