Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Ще одному корупціонерові дали втекти з України

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Ще одному корупціонерові дали втекти з України
Олександр Онищенко

Олександр Онищенко

Одіозні поплічники режиму Януковича зазвичай почуваються в Україні комфортно. Але часом під декотрими починає паленіти земля і тоді вони приймають рішення — накласти на себе руки, або втікати за кордон. Останніх — набагато більше і всіх їх вчасно попереджають, коли треба «робити ноги».
Не став винятком і Олександр Онищенко, народний депутат України групи «Воля народу», де згуртувалися колишні члени Партії реґіонів. Його підозрюють у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. І хоча чоловік запевняв, що його очорнили, й обіцяв не ховатися від слідства, тепер він для української Феміди вже недосяжний.
5 липня Верховна Рада України (ВРУ) підтримала подання генерального прокурора Юрія Луценка про притягнення до карної відповідальності, затримання й арешт п. Онищенка. Але затримувати вже не було кого. Напередодні цей народний депутат переглядав у Москві матч чемпіонату Європи з футболу в товаристві російських супермоделей і заявив, що в повертатися Україну наміру не має. «Чого летіти, коли мене підставили і вчергове «кинули». Обіцяли процес і суд. А вирішили все по беззаконню робити», — пояснив він.
Те, що підозрюваний утік із України, підтвердив Назар Холодницький, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Однак оголосити його в розшук через процедурні питання зможуть не раніше, ніж через два тижні. «Ми зобов’язані двічі його викликати повістками, він має двічі не з’явитися, тоді в нас з’являється підстава приймати інші заходи. Якщо не особисто йому вручити підозру, то якимось іншим способом, щоб він вважався особою, яку відповідно до закону повідомлено про підозру. Тоді, враховуючи, що ми не знаємо його місцезнаходження і він не перебуває на території України, можемо його оголошувати в розшук», — розповів очільник САП.
Відтак Олександр Онищенко вигулькнув аж в Австрії. Він повідомив, що готується там до Олімпіади в Ріо з конкуру. Але дарма. Адже Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України, запевнив, що не підпише наказ про включення до олімпійської команди потенційного злодія.
А той заявив про загрозу його життю і вирішив шукати притулку в Англії. «Все було узгоджено заздалегідь і докази не потрібні. Хід операції показує, що мені не дали б права захищатися належним чином. І головне, що багато людей від влади дуже не зацікавлені, щоб я почав говорити, в зв’язку з цим бачу явну загрозу моєму життю! Тому я прийняв рішення не дозволити себе показово заарештувати в залі ВРУ, — заявив утікач. — Де в світі можна отримати статус політичного біженця? Мені подобається Лондон, гарне місто».
Нагадаємо, що в рамках розслідування зловживань в «Укргазвидобуванні», яку негласно називають «справою Онищенка» вже затримали десятьох осіб. Юрій Луценко розповів, що п. Онищенко, будучи бенефіціаром компаній-операторів «Укргазвидобування», організував злочинне угруповання з метою заволодіння коштами компанії.
Ще у вересні 2015 року Тетяна Чорновіл, народний депутат України, заявила, що приватні компанії, які уклали договори про спільну діяльність із державною компанією «Укргазвидобування» і користуються її свердловинами, за перші сім місяців 2015-го недоплатили 1 млрд грн ренти за користування надрами. При цьому три з п’яти проблемних підприємств, пов’язані з Олександром Онищенком.
Що ж, тепер останній може сміятися з української юстиції, яка дала йому так багато часу, щоб уникнути покарання. Разом із своїм клієнтом із України накивав п’ятами й Андрій Циганков, адвокат п. Онищенка.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...