Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Саміт Україна-ЄС відбудеться!

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Саміт Україна-ЄС відбудеться!

Президент України Віктор Янукович і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу узгодили дату проведення саміту Україна-ЄС: захід пройде 25 лютого 2013 року у Брюсселі. Такої домовленості було досягнуто в телефонній розмові між п. Януковичем і п. Баррозу. Розмова відбулася з ініціативи президента Єврокомісії.

Сторони також обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці України та Європейського Союзу (ЄС). Раніше народний депутат Петро Порошенко також заявляв, що саміт відбудеться 25 лютого. Остання зустріч такого рівня була проведена в грудні 2011 року в Києві. Тоді лідери ЄС вирішили не підписувати Угоду через проблеми з демократією в Україні. Передбачалося, що черговий саміт Україна-ЄС пройде в Брюсселі в грудні ц. р., проте його було перенесено «на початок 2013-го» й, як повідомлялося, саме з ініціативи Євросоюзу. Офіційна причина — ЄС хотів дочекатися змін в українському політикумі в підсумку формування нової більшості в Верховній Раді після парламентських виборів. Однак низка медіа пояснює ситуацію «ефектом проблеми Юлії Тимошенко». Євроспільнота вважає, що семирічний вирок п. Тимошенко має політичний підтекст.
Зараз у Євросоюзі сподіваються, що підписання Угоди стане можливим у листопаді 2013 року, однак для цього Україна має виконати низку умов: припинити вибіркове правосуддя та провести реформи, закладені в порядку денному асоціації. Віктор Янукович заявив, що до підписання Угоди залишився один крок. «Переконаний, що за наявності політичної волі обох сторін ми зможемо його якомога швидше зробити», — сказав президент.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...