Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Саакашвілі започаткував рух за очищення України

Автор:

|

Грудень 31, 2015

|

Рубрика:

Саакашвілі започаткував рух за очищення України

Михайло Саакашвілі

Михайло Саакашвілі, голова Одеської обласної державної адміністрації (ОДА), анонсував створення широкого позапартійного антикорупційного руху в Україні. Про це він заявив 23 грудня ц. р. на Київському антикорупційному форумі-2015. «Ми починаємо оновлення України», — заявив очільник Одещини і наголосив, що новий рух створюється «не під конкретного політика чи якусь політичну партію».
Судячи з того, що волонтери форуму роздавали на заході значки з логотипом форуму та написом «Рух за очищення України», позапартійне формування може мати саме таку назву. «Тисячі людей приїхали сьогодні на форум. Ми нікому не платили гроші. Нікого спеціально не завозили. І те, що є так багато людей, означає, що вони вимагають оновлення», — сказав п. Саакашвілі. На форумі зареєструвалися 6,2 тис. громадян.
Відкрила захід співачка Руслана. Її виступ почався з гімну. Спочатку на форумі працювала перша панель, в якій брали участь депутати. Пізніша відкрилася друга панель, де виступив голова Одеської ОДА. Михайло Саакашвілі оголосив про початок роботи антикорупційного руху. «Україна може стати світовим лідером реформ і прогресу. І це — новий рух, який виник тут, який ми всі починаємо, який стоятиме над партіями. Наша мета — все змінити», — запевнив він.
У своєму виступі п. Саакашвілі розкритикував чинну українську владу, в першу чергу, уряд, звинувативши їх у корупційних схемах і жадібності. У виступі він, зокрема, згадав Арсенія Яценюка й Ігоря Коломойського. «Кілька днів тому один із олігархів в інтерв’ю пообіцяв набити мені пику. Другий хотів розібратися по-чоловічому, але статус не дозволяє. Вони не розуміють одного — ніхто їх не боїться. Це вони мають боятися народного гніву», — наголосив очільник Одещини.
Серед іншого він критикував роботу української прокуратури та генерального прокурора. Разом із тим закликав усіх присутніх залучати до руху інші міста. Чиновник повідомив, що найближчим часом учасники цього руху відвідають Харків, Дніпропетровськ і Львів.
Михайло Саакашвілі вважає, що Україна не може розвиватися через корупцію. «Якби мене запитали, які три головні проблеми України, я б відповів — корупція, корупція і ще раз корупція, — сказав він. — Саме через корупцію в українському бізнесі зараз такі проблеми, яких не було при президентах Леоніді Кучмі, Вікторові Ющенку і навіть при Януковичі». Голова Одеської ОДА порівняв, якими були економіки України та Польщі 24 роки тому — однаковими. Проте Польщі вдалося стати успішною країною, а Україні — ні.
Своєю чергою, Єгор Соболєв, народний депутат від «Самопомочі», звернув увагу на те, що в Україні створено хороше антикорупційне законодавство, але його потрібно виконувати. «Завдання суспільства — взяти за горло кожного чиновника, і, залишивши можливість дихати, змусити їх виконувати антикорупційне законодавство», — упевнений він. На форумі також прозвучало вітальне слово від Петра Порошенка.
Однак небагато людей вірять у дієвість нового об’єднання. Адже учасники форуму приїхали на захід на таких дорогих автівках, що пересічному українцеві й життя не вистачить заробити на таку. А вінцем заходу стала роздача безкоштовних солодощів, правда, не виробництва корпорації Roshen, а Житомирської кондитерської фабрики. Нагадаємо, що подібний форум нещодавно відбувся в Одесі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply