Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

«Русский язык» — на 160 %!

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

«Русский язык» — на 160 %!

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту (МОН) України в 2010—2011 рр. не виконало своїх зобов’язань: не поставило замовлених загальноосвітніми установами підручників, а натомість поставило незамовлені. Як, наприклад, коли Львівська область замовила для своїх першокласників букварі, підготовлені трьома різними колективами авторів. Обласне управління, зібравши заявки вчителів, підрахувало: найпопулярніший отримав 90,3 % голосів, два інших — 5,7 % і 4 %, відповідно. Тим часом на Львівщину завезли тільки один підручник — той, котрий посів останнє місце в рейтинґу. І хоча була заявка на 1 120 його примірників, освітяни отримали у 2 рази більше. Загалом міністерство, очолюване Табачником, надіслало у Львівську область майже 50 тис. підручників, про які школи взагалі не просили й котрі коштували 654 тис. грн. Водночас, забракло грошей на підручники, яких шкільні заклади справді потребують: учням 3-х і 4-х класів не дісталося жодного, хоча область замовила для них більш ніж 570 тис. книжок.

А от школи Одеської області отримали таку кількість підручників «Русский язык» для 10-го класу, що тепер забезпечені ними на 160 %. За цей перебір із держскарбниці довелося викласти 48,2 тис. грн. Однак ті ж десятикласники так і не дочекалися підручників інших 34 найменувань, уписаних учителями у бланки замовлень. За попередніми підрахунками, на їх виготовлення потрібно 885,5 тис. грн, яких у освітньому відомстві не знайшлося.

Зазначимо, що Інститут інноваційних технологій і змісту освіти при МОН уклав низку угод на друк підручників для 1-го класу на загальну суму 61,13 млн грн. Найдорожчими виявилися підручники з української мови для шкіл із навчанням польською мовою — 647 грн за кожен.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...