Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 17, 2019

Росіяни просять притулку в Україні

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Росіяни просять притулку в Україні

Сайт ДМСУ

У Державній міґраційній службі (ДМС) України повідомили, що від початку 2014 року зі заявою на отримання статусу біженця або «особи, яка потребує додаткового захисту», звернувся вже 91 громадянин Російської Федерації (РФ). Для порівняння: за дев’ять місяців минулого року такі заяви служба отримала лише від 29 росіян.

Незважаючи на таку велику кількість охочих отримати статус біженця в Україні з РФ, цього року ДМС задовольнила лише одну відповідну заяву. «У розпал військового конфлікту з Росією в українських державних органах частіше сумніваються в автентичності мотивів російських біженців. Тому чиновнику легше відмовити, ніж надавати здобувачеві відповідний статус», — коментує цю тенденцію Максим Буткевич, співкоординатор проекту «Без кордонів» громадської організації «Центр Соціальна дія».
Часті відмови в наданні статусу біженця в Україні ця організація, яка консультує прохачів притулку, спостерігає не тільки щодо росіян, але й громадян інших країн колишнього СРСР. «Зараз до нас по консультацію звертається більше громадян, ніж за всі роки, разом узяті. Насамперед це — вихідці з Північного Кавказу, російські активісти, журналісти, блогери, правозахисники, котрі не побоялися публічно висловитися в Росії проти війни, режиму Путіна та яким тепер загрожує небезпека на батьківщині», — уточнив п. Буткевич.
Між тим, у ДМС зазначають, що, ухвалюючи рішення про надання статусу біженця, керуються тільки критеріями, прописаними в конвенції Організації Об’єднаних Націй (ООН) і в українському законодавстві. «Якщо статус біженця надали тільки одному з 91 громадянина РФ, то це не означає, що всім іншим – відмовили, — пояснив Сергій Гунько, начальник відділу інформаційного супроводу та зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації ДМС. – Ми розглядаємо заяву півроку. І це — досить лояльний термін, адже в деяких країнах Європи такі заяви розглядаються до півтора року, і весь цей час люди перебувають у підвішеному стані».
Чиновник також зазначив, що, в основному, заяви від громадян РФ на отримання статусу біженця в Україні служба реєструвала впродовж останніх місяців, а рішень стосовно них іще не ухвалено.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...