Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Росіянам легше стати українцями

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Росіянам легше стати українцями

Паспорт України

Народні депутати від «Батьківщини» Володимир Полочанінов і Борис Тарасюк та Ірина Геращенко від партії УДАР зареєстрували у Верховній Раді (ВРУ) проект закону про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо спрощення порядку надання громадянства України. Текст відповідного законопроекту з’явився на сайті парламенту. У пояснювальній записці вказується, що ухвалення цього законопроекту дозволить визначеній категорії громадян РФ набувати громадянство України за спрощеною процедурою.

Так, проектом закону пропонується внести зміни до Закону України «Про громадянство України» та передбачається не поширювати на громадян РФ, котрі на знак протесту проти протиправної окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь виходять із громадянства Росії, загальних умов прийняття до громадянства України. Зокрема, таким особам не потрібно буде проживати на території України протягом визначеного чинним законодавством часу, не знадобиться дозвіл на еміґрацію та не вимагатиметься від них знання державної мови. При цьому особа бере на себе зобов’язання протягом двох років після набуття громадянства опанувати державну мову в обсязі, достатньому для розуміння та спілкування.
Водночас, Україна має намір запровадити для громадян РФ норму, яка передбачає їх перебування на території України не більш як 90 діб сумарно впродовж періоду 180 діб. Про це повідомив на брифінгу Андрій Сибіга, директор Департаменту консульської служби МЗС України. «У нас зараз це врегульовано відповідною постановою Кабінету Міністрів України, і, враховуючи те, що російська сторона почала застосовувати до наших громадян таку формулу, така формула буде введена й щодо громадян Російської Федерації — 90 на 180 днів», — сказав чиновник.
Відповідаючи на запитання, коли саме буде запроваджена така норма, п. Сибіга зазначив, що зараз вона перебуває в стадії практичного втілення. Він також уточнив, що 90 днів обчислюватимуться від дати першого в’їзду на територію України.
Як писав «Міст», 19 березня ц. р. Андрій Парубій, секретар Ради з національної безпеки й оборони, повідомив про запровадження візового режиму з РФ у зв’язку з подіями в Криму. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що поспішати із введенням візового режиму та переходом до поїздок у Росію за закордонними паспортами не варто.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...