Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Росія заборонила український сир

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Росія заборонила український сир

Росспоживнагляд зі 7 лютого заборонив увезення до Російської Федерації (РФ) сирів деяких українських виробників, які зайняли неконструктивну позицію у вирішенні проблеми якості цієї продукції, заявив Геннадій Онищенко (на фото), голова цієї служби. «Це (позиція) дає нам підстави заборонити цілу низку виробників, за котрими числиться найбільша кількість неґативних знахідок у групах так званої сирної продукції, які ми виявляємо», — заявив він.

Посадовець зазначив, що, досліджуючи зразки сирів українського виробництва, які надійшли на російський ринок, відомство виявляє щораз більше «неґативних знахідок». Так, під час перевірок, проведених у 62 суб’єктах РФ, було відібрано 178 зразків цієї продукції, і 38 із них не відповідало встановленим нормативам «за жирокислотним складом жирової частини продукту», уточнив він.

«Ситуацію, за нашою оцінкою, погіршує те, що ми не бачимо імпульсів до того, щоби конструктивно вирішувати проблему, що склалася, а тільки несистемні та безграмотні коментарі в публічному полі, які дають начебто виробники сиру, виправдовуючи й без того непристойну ситуацію, котра складається в цьому сегменті», — наголосив Геннадій Онищенко.

«Сирний» скандал із РФ, про який раніше писав «Міст» і котрий, здавалося, уже почав ущухати, спалахнув із новою силою. Постачання української продукції в Росію вже заборонили, але українські чиновники, аби захистити національного виробника, обіцяють звернутися по допомогу до міжнародних експертів.

Утім, й уряд, і виробники, й експерти в Україні кажуть, що сироварів немає за що карати. Якщо хтось і вдавався до хитрощів із рецептурою, то вже, напевне, не на експорт, упевнені у Всеукраїнській асоціації споживачів. РФ щороку з’їдала 60 тис. т українського сиру, і вітчизняний виробник не хоче втрачати такий ринок. «У нас люди — дуже винахідливі. Вони знайшли спосіб, як додавати пальмову олію, хоча кажуть, що за технологією це неможливо, але такі випадки є, — розповіла Ірина Назаревич із Всеукраїнської федерації споживачів. — Однак підприємство ніколи не ризикнуло би експортувати в Росію товар, який містить пальмову олію».

Українські журналісти з метою експерименту купували українські сири в Москві, і лабораторія в Києві підтвердила їхню належну якість. У п’яти перевірених зразках не виявили рослинних жирів. Утім, росіяни схильні довіряти лише дослідженням, які проводять вони самі. «Як вилучалися сири та як проводилися проби в Україні — цього я не можу коментувати, бо не знаю», — заявив Андрій Даниленко, голова правління «Союзмолока».

В Україні ж так і не дочекалися офіційних претензій від російських контролерів. Утім, якщо доведеться захищати добре ім’я вітчизняних сироварів, на дегустацію обіцяють запросити міжнародних експертів. «Якщо питання буде поставлене руба, то є міжнародні суди й експерти, які будуть розбиратися із цим на іншому рівні», — запевнив Сергій Орєхов, голова Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

Тим часом у РФ, начебто згідно із законодавством, уже без попередження розпочали полювання на українські сирні голови. «Закон дає нам право вилучати цю продукцію з обігу, арештовувати її через суд, що ми й будемо робити», — каже Геннадій Онищенко.

Українські виробники, здивовані заявою голови Росспоживнагляду, назвали такі обвинувачення безпідставними. Крім того, Національна асоціація молочників України «Укрмолпром» поширила заяву, у якій висловила «категоричний протест проти заяв Геннадія Онищенка про те, що українські сири містять пальмову олію». Іван Бісюк, голова Державної ветеринарної служби України, стверджує, що ще не отримував офіційних документів, які стосуються заборони на сири. А в асоціації «Укр­молпром» конкретизували: до них іще не надходили сиґнали від виробників про те, що сирну продукцію зупиняють на кордоні. Борис Могоричев, директор із логістики компанії «Ост Вест Експрес», також повідомив, що, станом на 7 лютого, імпорт сирів на російській митниці не блокували. Загалом, виробники готові оскаржувати рішення Росспоживнагляду в суді.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply