Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Росія вже вважає Україну федерацією

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Росія вже вважає Україну федерацією

Андрій Воробйов, радник-посланник посольства Російської Федерації (РФ) у Києві вважає, що Україна вже перетворюється на федерацію, оскільки в низці областей діють альтернативні органи влади. «Упевнений, що не залежно від політичних бажань країна розвивається в напрямку федерації. Буде це формально закріплено Конституцією чи вона (країна — Ред.) формально продовжить бути унітарною державою, проте неформально вже є федерацією», — сказав російський дипломат. 

«Розмовляючи нещодавно з Михайлом Добкіним (голова Харківської обласної державної адміністрації. — Ред.), я почув від нього фразу, яка, на мій погляд, є дуже близька до істини: Україна протягом трьох останніх місяців реально живе в режимі федерації. І загалом, це схоже на правду, бо в частинах країни створено альтернативні, інші органи державної влади», — зазначив він.
Також п. Воробйов додав, що кризу, яка виникла в Україні, потрібно вирішити мирним шляхом і Росія зацікавлена саме в такому сценарії розвитку подій. Нагадаємо, що раніше Сергій Глазьєв, радник президента РФ, заявляв, що федералізація України є необхідністю.
Тим часом, Міністерство закордонних справ (МЗС) України вказало раднику-посланнику посольства РФ в Україні на неприпустимість висловлювань про федералізацію української держави, повідомив Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики зовнішньополітичного відомства. За його словами, Андрія Воробйова запросили в МЗС, де «зазначили про неприпустимість оцінок, які ставлять під сумнів державний лад України, визначений Конституцією України, особливо коли їх поширює дипломат дружньої держави».
Російського посланника попросили утримуватися від втручання в перебіг внутрішньополітичних процесів в Україні та неухильно дотримуватися положень Віденської конвенції про дипломатичні відносини, повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС. Міністерство закордонних справ України стверджує, що у відповідь російський дипломат визнав некоректність своїх висловлювань.
Сергій Лавров, голова МЗС РФ, укотре звинуватив Європейський Союз (ЄС) і США у втручанні у внутрішні справи України й створенні навколо неї сфери впливу. «Мені здається не цілком коректним, не цілком увічливим, говорячи про свободу вибору, щодня посилати якихось емісарів. Вони без запрошення прибувають до Києва та переконують зробити той вибір, який просувають Брюссель і Вашинґтон», — заявив він.
Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, відповів на звинувачення Сергія Лаврова, нагадавши йому про бойкот українських товарів із боку Москви. «Наскільки я знаю, міністр Лавров пропонує не втручатися у внутрішні справи України, дозволити їй самій зробити вибір. Ми погоджуємося із цим, але вважаємо, що бойкот українських товарів є більшим втручанням, ніж проведення перемовин», — заявив польський міністр.
Він визнав, що його непокоїть націоналістична риторика деяких українських політиків, але водночас зауважив, що такі погляди поділяє меншість українців. На думку керівника польського МЗС, головне для України зараз — це модернізація економіки.
«Нереформованій економіці не допоможуть навіть найбільші вливання грошей», — наголосив п. Сікорський, додавши, що Брюссель підтримує Київ, шукаючи нових ринків збуту для української продукції та розробляючи нові засади контактів, аби капітал приходив в Україну, а не втікав звідти.
«Козаки» Луганської області скерували Володимирові Путіну, президенту Російської Федерації (РФ), прохання про введення військ в Україну в разі ескалації насильства. Про це повідомив Володимир Воробйов, начальник штабу «Луганського округу Донських козаків». На його думку, такі заходи є необхідні, оскільки існує небезпека інтервенції військ НАТО в Україну, а вітчизняна армія не здатна їм протистояти.  «Ми звернулися, у тому числі, і до президента Росії: якщо раптом буде ескалація насильства, якщо буде загроза нашим сім’ям і нашому народу… то захистіть нас», — сказав п. Воробйов.
Правозахисники вбачають у заяві провокацію та розпалювання національної ворожнечі.Управління Служби безпеки України в Луганській області провело перевірку щодо звернення так званої Ради отаманів Луганського округу донських козаків до президента РФ і лідерів російського козацтва. На думку експертів спецслужби, текст документа свідчить про заклопотаність його авторів ситуацією, що склалася в країні, але проведений аналіз документа говорить про те, що викладена в ньому інформація не містить достатньо даних про карне правопорушення.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply