Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Росія програє Одесу

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Росія програє Одесу

Відео «Путін – розпалювач війни» яке за тиждень переглянуло більш як 700 тис. осіб, було тимчасово заблоковане на каналі "Брехня путінського режиму" на вимогу лідера російського руху "Суть часу" Сергія Кургіняна нібито через порушення закону про авторське право

Починаючи з травня 2014 року українське місто Одеса привертає до себе особливу увагу представників російських спеціальних служб, залучених в кривавий конфлікт на Донбасі. Адже Одеса та Маріуполь — великі портові міста, через які Україна не тільки має доступ до Чорного й Азовського морів, а й через які ведеться активна зовнішня торгівля. Із червня 2014-го в Одесі прогриміло дев’ять вибухів із використанням підривних пристроїв різної потужності.

Аналіз ситуації
Аналітики, уважно вивчивши характер підготовки і здійснення терористичних актів у Одесі, дійшли висновку, що ці операції готувалися непрофесійно. І це вказує на те, що в російської влади вичерпується професійний ресурс, здатний поставити під масштабну загрозу життя й спокій українських громадян, які проживають поза межами Луганської та Донецької «народних республік (ЛНР і ДНР, відповідно).
Учинені теракти також свідчать про те, що у проросійських рухів поки що відсутня необхідна база для дестабілізації ситуації в Одесі й області, що різко знижує шанси Путіна на продовження дестабілізації ситуації в південних областях України військово-силовими методами. Інші стратегічно важливі українські міста — Маріуполь і Харків — також протягом минулого року зазнали терористичних атак.
При цьому російські спецслужби мали на меті зруйнувати важливу інфраструктуру цих міст, що було необхідним для погіршення соціально-економічної ситуації в реґіоні. Адже таким чином можна продовжити чинити тиск на проєвропейський уряд України, змушуючи його до проведення поступливішої політики стосовно Російської Федерації (РФ).

Ключова мета Путіна
Але все ж Одеса, на думку аналітиків, усе ще відіграє ключову роль у справі розхитування ситуації в південних і східних областях України. При цьому російські технологи маніпулюють історією заснування цього причорноморського портового міста. Вони продовжують робити акцент на тому, що російська імператриця Катерина Велика 1794 року підготувала указ про заснування міста на березі Чорного моря, яке мало стати торговим хабом Російської імперії. Справді, у ХІХ ст. фактично половина пшениці, вирощеної в Україні, яка на той час була частиною новоствореної імперії, експортувалася через Одеський порт.
Зараз Одеса все ще є важливим чинником у зовнішній торгівлі України, яка експортує через порт пшеницю, продукцію металургії, нафта, а імпортує майже всі види продукції. Близько 100 тис. одеситів, тобто 10 % міських жителів, працює в Одеському порту. Після того як РФ тимчасово анексувала торік територію Автономної Республіки Крим, Одеса також стала базою для українських Військово-морських сил (ВМС).
Тоді як більшість одеситів розмовляє російською мовою, а близько 30 % є етнічними росіянами, статус міжнародного порту призвів до того, що населення Одеси не асоціює себе з Росією, із якою місто й область не мають спільного кордону.
Понад те, криваві події в частині Луганської та Донецької областей налякали одеситів, і вперше в новітній історії України в місті виникли дуже потужні проукраїнські настрої, які позитивно сприймаються більшістю одеситів. Базування в Одесі українських ВМС теж стало додатковим чинником, який робить місто все більше українським.
Якщо уважно оцінити історію підготовки та вчинення 2014-го низки терористичних актів у Одесі, то стане зрозуміло, що в місті чи області діє єдиний центр для підготовки терористів. Основна мішень атак — волонтерські організації, які підтримують українських військових, відстоюють територіальну цілісність країни в Луганській та Донецькій областях. Місто має справу з терористами з дуже чіткою метою — вселити страх та спровокувати паніку в Одесі. Про це свідчить той факт, що терористичні атаки не призвели до масових людських жертв.
Водночас, два останніх теракти — 24 грудня 2014-го й 3 січня 2015 року — указує на те, що група злочинців також має на меті завдавання ударів по важливих комунікаційних об’єктах міста. Перший вибух був спрямований проти системи залізничної комунікації, другий — проти цистерни з нафтопродуктами, що призвело до розливу газойлю. Фактично ці вибухи дуже схожі на ті, які були в масовому порядку реалізовані злочинцями під час військових дій на Донбасі. Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за проведення актів терору в Одесі.

Які перспективи?
Наразі немає підстав говорити про те, що вибухи досягають мети: виникнення масової паніки в місті, що, як наслідок, призводить до посилення проросійських настроїв. Але також поки що не можна впевнено стверджувати, що Одеса стала стабільно проукраїнською. Так, під час проведення в жовтні 2014-го парламентських виборів, по одеському виборчому округу до ВРУ потрапили люди (через Блок Петра Порошенка), котрі раніше були активними членами Партії реґіонів. Хоча, оцінюючи діяльність Олексія Гончаренка, нинішнього голови Одеської обласної ради, можна говорити, що проукраїнські настрої поступово стають близькими жителям Одеси.
Сам по собі феномен «української Одеси» вже свідчить про те, що Путін хоч і повільно, але впевнено програє Одесу України. Очевидно, що такі результати не влаштовують російських технологів, які в протистоянні з Україною давно перейшли червону межу. Тому, на жаль, можна стверджувати, що терористична загроза над Одесою, як і над іншими українськими містами — Києвом, Харковом, Миколаєвом, — збережеться й цьогоріч.
Цілком імовірно, що злочинці будуть застосовувати тактику масштабніших руйнувань. Тому увага українських компетентних органів має бути особливо прикута до Одеси.

Висновки
По-перше, для зниження терористичної загрози українські правоохоронні органи повинні негайно розслідувати й затримати тих, хто вже скоїв злочини в Одесі. Це посилить упевненість одеситів у тому, що їхнє життя та здоров’я України можуть ефективно захищати.
По-друге, проведення терактів указує на те, що так звана лава запасних терористів у російських спецслужб невблаганно скорочується. Адже очевидно, що багато терактів готують не професіонали, а дилетанти, котрі прагнуть елементарно заробити грошенят на людському горі. Тому діяльність українських спецслужб повинна істотно активізуватися. Причому не тільки в Одесі, але і в країні загалом.
Група стратегічної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/948

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply