Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Росія перевела Україну на передоплату за газ

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Росія перевела Україну на передоплату за газ

Володимир Путін

Російська Федерація (РФ) запроваджує режим передоплати за поставлений Україні газ. У повідомленні Міністерства енергетики РФ зазначається, що 7 травня ц. р. закінчився термін, коли українська сторона мала оплатити поставлений їй газ. У відомстві стверджують, що з березня ц. р. від «Нафтогазу України» не надійшло жодного платежу, а загальний борг України за газ сягнув 3,508 млрд USD.

«Невиконання зобов’язань тягне за собою автоматичний перехід із 1 червня 2014 року до постачань газу на Україну в режимі передоплати», — заявив Олександр Новак, міністр енергетики РФ. До 16 травня ц. р. «Газпром» обіцяє виставити попередній рахунок за поставки газу «Нафтогазу» в червні. У повідомленні наголошується, що обсяг поставленого в червні газу відповідатиме сумі оплати, внесеної Україною до 31 травня.
«Російський підхід до питання про підтримку української економіки, викладений у листі президента Російської Федерації В. В. Путіна, полягає в тому, що Росія більше не може й не повинна сама нести тягар підтримки української економіки, надаючи їй знижки на газ і прощаючи борги, фактично оплачуючи своїми субсидіями дефіцит у торгівлі України та країн-членів Європейського Союзу (ЄС)», — наголосив міністр.
У відповідь Україна заявила, що готова протягом десяти днів погасити перед РФ усі борги за газ, якщо його вартість буде встановлено ??на рівні 268,5 USD за 1 тис. куб. м. Про це повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. За його словами, російському «Газпрому» скерували пропозицію продовжити контракт за ціною 268,5 USD за 1 тис. куб. м, як це було в І кварталі 2014 року. «Щойно таку ціну буде встановлено ??та буде підписано додаткову угоду, Україна готова погасити всі заборгованості, у тому числі ті, які були накопичені попереднім урядом. Основа — від попереднього уряду, але ж це є борги України», — сказав п. Яценюк.
Він зазначив, що Україна почала передарбітражну процедуру врегулювання газового спору з «Газпромом». «Російський концерн отримав претензію від української компанії із чітким переліком тих вимог, які ми вважаємо законними, і російський «Газпром» повинен піти нам назустріч», — наголосив прем’єр-міністр, додавши, що російський газовий монополіст має зрозуміти, що застосовувати політичну ціну на газ і використовувати газ як політичну зброю проти України є неприйнятним.
«Якщо не буде досягнуто згоди по закінченні 30 днів, ми не будемо в суді. Якщо такої згоди не буде, то залишилося 24 дні – і ми зустрінемося з «Газпромом» у Стокгольмі, в арбітражному суді», — підкреслив Арсеній Яценюк.
Україна готова розрахуватися з російською компанією «Газпром» коштами, отриманими 7 травня ц. р. у першому транші Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це поінформував Юрій Продан, міністр енергетики й вугільної промисловості. Однак, за його твердженням, Україна ладна це зробити тільки за умови, якщо ціна на газ складе 268,5 USD за 1 тис. куб. м. «Українська сторона вважатиме таку ціну економічно обумовленою та зможе забезпечити розрахунки, а також погашення наявної заборгованості, у тому числі за рахунок кредитних коштів МВФ», — зазначив міністр.
Також Україна не визнає суми боргу, заявленої «Газпромом», повідомив п. Продан. «Я не назву розміру боргу, що є, за нашими оцінками, до врегулювання ситуації. Та цифра, яку озвучив «Газпром», імовірно, містить нарахування за дискримінаційною ціною», — сказав чиновник.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply