Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Росія перешкоджає приєднанню України до ЄС

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Росія перешкоджає приєднанню України до ЄС

Міністерство закордонних справ (МЗС) України звинуватило Російську Федерацію (РФ) у протидії офіційному курсу з інтеграції до Європейського Союзу (ЄС). Про це заявив Олег Волошин, директор департаменту інформаційної політики МЗС. «Росія реалізує свої національні інтереси. Її національні інтереси — це побудова великої держави. Побудова такої держави неможлива без своїх сфер впливу. Однією з таких сфер є Україна», — повідомив чиновник.

Саме тому п. Волошин вважає, що РФ протистоїть інтеграції України до ЄС. «У цих умовах, навіть якщо би ми інтегрувалися в Африканський Союз, це би все одно викликало протистояння РФ. Бо Росія вважає Україну своїм реґіоном впливу», — наголосив представник зовнішньополітичного відомства. За його оцінками, Україна не може жорстко протистояти цьому впливу через енергетичну залежність.
«Коли ми говоримо про Москву, ми говоримо про газ. Те, що нас обмежує, — це ситуація з газом. Але, маючи товарообіг 60 млрд USD із РФ, ми не можемо говорити з Росією тільки в ідеологічній площині», — також визнав Олег Волошин.
Загалом, переконаний чиновник, ідеться про «виживання України як держави, яка прямує в європейському напрямку розвитку». «Мова не йде про те, що ми завтра вступимо до ЄС. Але ми повинні підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Україна буде шукати оптимальну модель взаємодії з Митним Союзом (МС) настільки, наскільки це не суперечитиме нашій угоді з ЄС. Усі ми повинні допомогти підписанню угоди з ЄС. Ця угода потрібна всій Україні», — вважає представник МЗС.
Зазначимо, що у перемовному процесі щодо євроінтеграції України та поглиблення співпраці з МС є зовнішнє та внутрішнє підґрунтя подій. На зовнішньому – Україна має зробити чіткий вибір: або ЄС, або МС. 13 грудня Європейська парламент ухвалив резолюцію щодо України, де висловив незмінну підтримку європейських прагнень українського народу й обстоював якнайшвидше підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у разі відчутного прогресу на шляху реформ. Того ж дня президент України Віктор Янукович заявив про поступове приєднання до правил МС.
Штефан Фюле, комісар ЄС із питань розширення та Європейської політики сусідства, повідомив, що ЄС не підпише Угоди про асоціацію, якщо не буде достатнього прогресу у виконанні Україною висунутих їй умов. Натомість, Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської комісії, зазначив, що одночасний вступ України до МС і створення зони вільної торгівлі з ЄС є неможливим. Європосадовець переконаний, що увстосунках із Україною немає місця для компромісу цінностей. У ситуації з Юлією Тимошенко він бачить прояв системних проблем, нереформованості системи українського правосуддя, щораз більше бажання використовувати політичний ресурс для придушення політичних опонентів. Він також висловив подяку ув’язненому екс-прем’єру за участь у подоланні газової кризи на початку 2009 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...