Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Росія обрала собі в Україні нового фаворита

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Росія обрала собі в Україні нового фаворита

Схоже, російська політична еліта вигадала новий спосіб узяти під контроль українську державність і знайшла нові інструменти для здійснення впливу на політичні й економічні процеси в Україні. Випадок із нещодавно обраним до Верховної Ради України (ВРУ) колишнім російськими громадянином Вадимом Новинським — яскравий приклад цього. 

Колишній авіадиспетчер, а зараз український олігарх російського походження п. Новинський отримав паспорт громадянина України рік тому. Про це йдеться в Указі президента України Віктора Януковича за номером 360/2012 від 29 травня 2012 року «Про прийняття до громадянства України Новинського В. В. як особи, яка має визначні заслуги перед Україною».
Не будемо задаватися питанням про те, чи не суперечить обрання Вадима Новинського нардепом чинному українському законодавству. Якщо Центральна виборча комісія видала йому депутатський мандат, отже, із юридичними деталями тут усе більш-менш гаразд. Залишається лише з’ясувати, чому для своєї політичної кар’єри він обрав не Держдуму Російської Федерації (РФ), а саме ВРУ.
Чи є він першим і останнім російським олігархом, який у такий спосіб стає очільником офіційної української політики, може писати й лобіювати закони, формувати власну фракцію? Чи не підуть цією доріжкою Костянтин Затулін і Сергій Глазьєв, адже пробна куля під назвою «зміни російське громадянство на українське» спрацювала вдало.

РФ змінює стратегію
Протягом останнього часу дуже багато експертів заявляє про те, що політика Володимира Путіна щодо України, яка демонструє чіткі ознаки силового примусу до дружби, зазнала фіаско. Та й справді, усе менше нашій північній сусідці доводиться говорити про перемоги на «українському фронті».
Російський «Газпром» поки що не може встановити повний контроль над газотранспортною системою України, Київ продовжує вперто наполягати на надзвичайній важливості підписання цьогоріч Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС) і водночас триматися що мають узгодити українське законодавство з європейськими стандартами.
Отже, концепція «Русского міра» не спрацьовує так, як цього хотілося би її ініціаторам. Усвідомлюючи це, політичні стратеги з Кремля, на думку аналітиків, виробили принципово нову технологію впливу на українські політичні процеси. Її суть полягає у введенні до українського політикуму колишніх російських громадян, так званих олігархів, які, скуповуючи українські ліквідні активи за підтримки російського керівництва, не лише посилюють свою фінансову вагу, а й отримують українське громадянство з метою входження до законодавчого органу України. А це — прямий шлях до прийняття законодавчих актів, які в разі необхідності забезпечать капітуляцію України перед російською політичною й економічної експансією.
Цікава ідея… Цікава й надзвичайно небезпечна для Української держави. Адже її вдала реалізація загрожує розмиванню основ української державності, підриває підвалини її суверенітету та можливості проводити максимально незалежну зовнішню політику.
Прикметно, що перший майданчик, на якому було відпрацьовано цю новітню технологію, — Автономна Республіка Крим (АРК.). Смерть 2011 року Василя Джарти, голови Ради міністрів АРК, яка розбалансувала ситуацію на півострові, помножена на резонансі вбивства керівників різних рівнів Кримської автономії, які засвідчили наявність кривавої боротьби за ресурси Криму, зробили півострів надзвичайно вразливим до зовнішніх впливів. І російська сторона цим вміло та швидко скористалася. У хід пустили Вадима Новинського, чиє російське коріння позитивно сприймається більшістю російськомовних мешканців АРК, які не полишають надії на тіснішу інтеграцію з РФ.
Стрімка передвиборна кампанія, проведена п. Новинським менш ніж через рік після отримання українського громадянства, а також її результати — 55,41 % голосів виборців — указали на те, що розрахунок був правильним. Москва не помилилася ні з кандидатом, ні з реґіоном, через який він зайшов до українського парламенту.
Тепер Вадим Новинський поступово стає повноцінним куратором АРК. Тест на отримання цього почесного статусу він успішно склав наприкінці липня ц. р., коли до Севастополя на спільне свято українського та російського чорноморського флотів приїхали президенти України й Росії. Вадим Новинський зробив усе можливе, щоби спільне свято на його новому електоральному полі пройшло якомога краще. Здається, усі залишилися задоволеними. Подальший розвиток ситуації на півострові вкаже, чи зможе російський олігарх утримувати ситуацію під особистим ефективним контролем.

А що ж далі?
Цілком можна припустити, що 2015 року новоспечений народний депутат висуне свою кандидатуру на найвищий пост у країні. Схоже, Вадиму Новинському президентська посада здається доволі привабливою, адже саме він зорганізував наприкінці липня ц. р. свято двох флотів у Севастополі та, мов тінь одразу двох президентів — Віктора Януковича й Володимира Путіна, — невідступно супроводжував керівників держав під час усіх святкових заходів у Севастополі.
Але й київський політичний майданчик — також відкритий для п. Новинського. Під час візиту президента РФ до Києва для участі у святкових заходах, присвячених 1025-річчю хрещення України-Русі, також довів, що Вадим Новинський вільно й органічно почувається в оточенні досвідчених бійців із Партії реґіонів (ПР), які чудово розуміються на тонкощах столичної політики. До речі, він усе-таки постановив приєднатися до парламентської фракції ПР, надавши нинішній коаліції додаткову політичну та фінансову вагу.
Тож постає запитання: а чи не є це ситуацією, напряму пов’язаною з національної безпекою, адже скільки завгодно можна підписувати Угоду про асоціацію й зону вільної торгівлі із ЄС чи навіть США, та виконувати її будуть уповноважені інших держав?
Як бачимо, унаслідок такої стрімкої політичної кар’єри росіянина в Україні виникає чимало питань. Відповіді на них дадуть події, що напряму залежатимуть від президентських перегонів 2015-го. Але чинній українській владі треба зараз чітко усвідомити, що політична гра Москви на українському полі стає все витонченішою та майстернішою.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/567

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply