Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Російську мову внесуть до Конституції?

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Російську мову  внесуть до Конституції?

Партія реґіонів (ПР) наполягатиме на внесенні до нової редакції Конституції положення про двомовність у країні. Про це заявив у кулуарах Верхов­ної Ради України (ВРУ) Вадим Колесниченко (на фото), депутат від ПР і співавтор скандального «мовного закону». За його словами, цей пункт підтвердить двомовність населення України.

«ПР переконана й наполягає на тому, що ми виходимо на леґалізацію наявної в Україні двомовності. І під час роботи Конституційної асамблеї (КА) ми будемо домагатися того, щоби до складу нової Конституції ввійшло формулювання про те, що в Україні діють дві державні мови — російська й українська», — сказав п. Колесниченко.

Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі КА щодо розробки нової редакції Основного Закону. 20 червня відбулося перше засідання КА, у якому взяли участь 72 із 95 членів цієї асамблеї, зокрема колишні президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма й Віктор Ющенко, а також чинний президент Віктор Янукович.

Нагадаємо, що нинішній глава України 17 травня підписав Указ «Про Конституційну асамблею», за яким це — допоміжний орган при президентові для підготовки змін до Конституції України. Після громадського й експертного обговорення відповідного законопроекту, його доопрацювання, асамблея має надати текст змін до Конституції президенту, який внесе його на розгляд ВРУ.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply